PKK’ya büyük darbe

PKK’ya büyük darbe
Fransa ve Almanya'da gerçekleştirilen operasyonların ardından PKK'ya bir darbede İspanya'dan geldi.

Fransa’da düzenlenen operasyonlarda terör örgütü PKK’ya finansman sağladığı iddiasıyla 15 kişi gözaltını alındı. Almanya’da ise bir dönem terör örgütü PKK’nın mali işlerinden sorumlu olduğu belirtilen Abdullah S. (46) hakkında dava açıldı.

Fransa’nın Bordeaux ve Toulouse şehirlerinde düzenlenen operasyonlarda terör örgütü PKK’ya finansman sağladığı iddiasıyla 15 kişi gözaltını alındı. AFP’nin haberine göre gözaltına alınanlar PKK için halktan zorla para toplamakla suçlanıyor.

Fransa ‘da PKK üyesi 15 kişi gözaltına alındı Fransa’nın Bordeaux ve Toulouse şehirlerinde düzenlenen operasyonlarda terör örgütü PKK’ya finansman sağladığı iddiasıyla 15 kişi gözaltını alındı. AFP’nin haberine göre gözaltına alınanlar PKK için halktan zorla para toplamakla suçlanıyor. Operasyonun Mart 2012'de başlayan soruşturma neticesinde Terörle Mücadele Alt Biririmi (SDAT) ile Bordeuaux Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildiği belirtildi. Operasyonda gözaltına alınanların PKK’nın sözde Güneydoğu Fransa sorumluları oldukları iddia edildi.

Almanya ‘da terör örgütünün mali işler sorumlusuna dava açıldı Avrupa’da bir dönem terör örgütü PKK’nın mali işlerinden sorumlu olduğu belirtilen Abdullah S. (46) hakkında, terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesi’nde dava açıldı. Federal Savcılık tarafından bugün yapılan açıklamada, Abdullah S. hakkında 23 Ocak 2013 tarihinde terör örgütü PKK’ya üye olmak suçlamasıyla dava açıldığı belirtildi.

İspanya'da PKK operasyonu

"Kapadokya" adı verilen operasyonda PKK'ya yardım eden 6 kişi gözaltına alındı.
 
İspanya İçişleri Bakanlığı, İspanyol polisinin düzenlediği ve “Kapadokya” adını verdiği operasyonda, terör örgütü PKK'ya finans ve lojistik destek veren 6 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, PKK üyesi oldukları şüphesiyle gözaltına alınanların 4'nün Madrid, 1'inin Murcia ve 1'nin de Barcelona'da yakalandığı bildirildi. Açıklamada, Madrid, Murcia ve Barcelona'da 11 yere baskın düzenlendiği kaydedildi.

28 BİN AVRO ELE GEÇİRİLDİ

İspanyol yetkililer, yakalanan söz konusu kişilerin “PKK'nın silahlı mücadelesine destek verdiğini ayrıca Türkiye'de ve Avrupa'nın bazı ülkelerinde faaliyet gösteren terör örgütünün propagandasını yapıp, lojistik işbirliğinde bulunduğunu” belirtti.

Yapılan aramalarda 28 bin avro ve 2 silah ele geçirildiği, operasyonun sürdüğü ifade edildi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com