PKK'ya Ermenistan desteği!

PKK'ya Ermenistan desteği!
Terör örgütü PKK/KCK'nın elebaşı Murat Karayılan'ın kullandığı telefonların Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'nın telekomünikasyon merkezine bağlı olduğu ortaya çıktı.
Azerbaycan'da yayın yapan "Bakü Haber" adlı internet sitesinde, "Tahir Tağıyev" imzasıyla neşredilen "Askeri İstihbarat, Ermenistan-PKK Anlaşmasına İlişkin Şok Deliller Buldu" başlıklı bir haberde çok çarpıcı bilgilere yer verildi. PKK/KCK Başkanı Murat Karayılan'ın kullandığı telefonların Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'nın telekomünikasyon merkezine bağlı olduğu bilgisinin de yer aldığı söz konusu haber şöyle:
 
"Ermenistan'ın yakın işbirliği içinde bulunduğu terör örgütlerinden biri de uzun yıllardan beri Türkiye'de silahlı eylemlerde bulunan PKK'dır. Gelişmeler, Ermenistan ile PKK'nın son dönemde daha da yakınlaştıklarını gösteriyor. Strateji uzmanları, PKK'nın, Azerbaycan ile savaş durumunda olan Ermenistan'da geniş imkanlar elde etmesini dikkat çekici buluyorlar. Bir süre önce Ermenistan'ın kontrolü altındaki Dağlık Karabağ'da askeri eğitim aldıktan sonra Türkiye'ye geçip terör saldırıları gerçekleştiren PKK militanlarına dair bazı haberler medyaya yansımıştı. Ermenistan'ın bugün PKK'nın ana lojistik üssüne dönüştüğü, Ermenistan ile PKK arasında gizli bir işbirliği anlaşmasının bulunduğu da ileri sürülen iddialar arasında.
 
Söz konusu anlaşmaya göre; Ermenistan PKK'ya, kullanmak üzere her ay belli sayıda vize hakkı tanıyor. PKK'lı militanlar, her ay ayrılan vize sayısına göre kimliklerini Ermenistan'ın Paris Büyükelçiliği'ne veriyor ve oradan vize alıp istedikleri ülkeye gidebiliyorlar. Ermenistan, PKK'ya silah, para ve benzeri yardımlar da sağlıyor. Ayrıca, çatışmalarda yaralanan veya hastalanan teröristlerin Ermenistan hastanelerinde tedavi olmalarına da yardımcı oluyor. Terör örgütünün sorumlusu Murat Karayılan'ın telefon görüşmelerinin takibinden, onun Armtelekom'dan hizmet aldığı anlaşıldı. Bununla birlikte, Karayılan'ın telefonlarının Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'na ait telekomünikasyon merkezine bağlı olduğu da kesinleşti. Bütün bunlar, PKK'nın Ermenistan'la yakın işbirliği içinde olduğunu ortaya koyuyor.
 
PKK üyelerine, Ermenistan Ulusal Güvenlik Bakanlığı ve polisinin her türlü yardımda bulunduğuna dair de çok sayıda kanıt elde edildi. Geçmişte, Türkiye'de terör eylemleri gerçekleştiren aşırı ırkçı 'Daşnaksutyun' ve 'Hınçak' adlı Ermeni partilerinin üyeleri de PKK ile yakın temas içerisinde bulunmaktadırlar. Öte yandan, PKK'lılar Erivan yakınlarındaki kamplarda da eğitim görüyorlar. PKK'lı teröristleri, Ermeni subayları ile Dağlık Karabağ savaşının eski muharipleri eğitiyor, daha sonra onlara silah veriliyor. Resmi kayıtlarda ise, söz konusu silahlar kullanımdan çıkarılmış olarak gösteriliyor."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com