PKK'ya hava operasyonu sürüyor

PKK'ya hava operasyonu sürüyor
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarında dün gece bir grup PKK'lı teröristle çıkan çatışmada 4 asker ile 2 korucuyu yaralayıp Kato Dağı'na kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon sürüyor.

PKK'lıların bulunduğu alan Kobra helikopterler tarafından bombalanırken, teröristlerle güvenlik güçleri arasında yer yer çatışmaların sürdüğü bildirildi.Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi İkinciköprü Mevkii'nde arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri dün akşaml saatlerinde bir grup PKK'lı teröristle karşılaştı. Teröristlerin açtığı ilk ateşte 4 uzman çavuş ile geçici köy korucusu yaralandı. Güvenlik güçlerinin de anında karşılık vermesiyle bir süre çatışma yaşandı. Teröristler gecenin karanlığından yararlanarak kaçmaya çalışırken, bölgeye takviye komandolar sevkedildi.Gecenin karanlığından faydalanarak Kato Dağı'na kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için hava destkeli kapsamlı operasyon düzenlendi.

Kobra helikopterler teröristlerin bulunduğu alanları yoğun ateş altına alıp bombaladı. Daha sonra teröristlerin olduğu bölgelere helikopterlerle jandarma özel harekat timleri indirilip, karadan askerler sevkedildi. Timlerle PKK'lıları arasında yer yer çatışmaların yaşanırken, silah sesleri Beytüşşebap ilçe merkezinden duyuldu.PKK'lıların saldırısında yaralanan 4 Uzman Çavuş ile ile 2 korucu dün gece yoğun güvenlik önlemleri altında Beytüşşebap Devlet Hastanesi'ne getirildi. Burada ilk tedavileri yapılan yaralılar helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne götürüldü. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com