PKK'ya silah bırak çağrısı!

PKK'ya silah bırak çağrısı!
Şanlıurfa'da 10 sivil toplum kuruluşu PKK'ya silah bırak çağrısında bulundu...

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Muhasebeciler Odası, Esnaf Odalar Birliği, Evren Sanayi Sitesi, Şanlıurfa Genç İşadamları Derneği, MÜSİAD, Eczacılar Odası Başkanı, Ziraat Odası ile Mimarlar ve Mühendisler Odası başkanları, terör saldırıları nedeniyle ortak açıklama yaptı.

İNSANLARIN VİCDANI SIZLIYOR

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda bir araya gelen STK temsilcileri adına basın açıklamasını Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin okudu. Ortak hazırlanan açıklamayı okuyan Ertekin, son günlerde sivilleri de hedef alarak artan terör olaylarının tüm insanların vicdanını sızlattığını belirterek, şöyle konuştu:

DESTEK OLANLARI KINIYORUZ

"Yapılanların bu topraklarda yaşayan, geleceğini burada arayan hiç kimseye bir faydası yoktur. Binlerce gencin hayatını kaybettiği ve binlercesinin de dağlarda perişan olduğu terör belası, ancak bu toprakların düşmanı olanların işine gelmektedir. Bu işi yapanları, destek olanları kınıyoruz. Devletimizin, hükümetimizin ve tüm halkımızın el ele birlikte bu belanın da üstesinden geleceğine inancımız tamdır. Herkesi gücü yettiğince bu şerre engel olmaya davet ediyoruz. Türk - Kürt her ırktan fark gözetmeksizin, on binlerce evladımızı ve milyarlarca liramızı heba eden bu olayların bir an önce bitmesi için, PKK'yı silah bırakmaya, Türkiye Büyük Millet Meclisimizi ve tüm siyasi partilerimizi, herkesin insanca yaşayabileceği, anadilini konuşup öğrenebileceği, başkasının özgürlüklerine zarar vermedikçe, her şeyin özgür olduğu bir ülke olmamız için gerekli düzenlemeleri yapmaya davet ediyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com