PKK'ya uyuşturucu darbesi!

PKK'ya uyuşturucu darbesi!
Piyasa değeri 2 milyon Avro olan ve bir doz kullanımla 713 bin insanı zehirleyecek miktardaki eroin yakalandı.

Adana polisinin Eskişehir'de düzenlediği operasyonla bir TIR'ın ek yakıt deposunda terör örgütü PKK tarafından Avrupa'ya ihraç etmek istenilen 71 kilogram 300 gram eroin ele geçirildi. TIR şoförü gözaltına alındı. Adana Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, PKK'nın uyuşturucuyla Avrupa'nın genelini zehirlediğini belirterek, "Avrupa uyuşturucuya karşı örgüte tavır koymalı. Uyuşturucuları ele geçirdiğimiz için de bize teşekkür etmeli" dedi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Bürosu'na, bölücü örgüt PKK'nın İran üzerinden Türkiye'ye sokacağı yüklü miktarda eroini Avrupa ülkelerine göndereceği ihbarı yapıldı. İhbar üzerine Narkotik polisleri, bölgede istihbari çalışmalarını yoğunlaştırdı.

ESKİŞEHİR'DE OPERASYON
Eroinin Eskişehir üzerinden nakledileceği bilgisine ulaşıldı. Bu bilgi üzerine Eskişehir polisiyle irtibata geçilip 24 Kasım'da operasyon yapıldı. Eroinlerin bulunduğu belirlenen 27 plakalı TIR durduruldu. TIR şoförü A.A. gözaltına alındı. Narkotik köpeklerinin de katkısıyla yapılan aramada TIR'ın ek tankının içinde gizlenmiş 140 ayrı paket halinde 71 kilogram 300 gram eroin ele geçirildi.

713 BİN İNSANI ZEHİRLENMEKTEN KURTULDU
Avrupa'da piyasa değeri 2 milyon Avro olan ve bir doz kullanımla 713 bin insanı zehirleyecek miktardaki eroin operasyonuyla ilgili açıklama yapan Adana Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, ele geçirilen eroinin bölücü örgüt PKK'ya ait olduğunu söyledi.

'AVRUPA PKK'YA TAVIR KOYMALI'
Eroinin Eskişehir üzerinden Avrupa ülkelerine götürülmek istenirken ele geçirildiğini belirten Avcı, "71 kilogram 300 gram eroin polisimizin fedakarca çalışmaları, uzun süreli yaptıkları takiple alındı. Bu hem Türkiye'nin, hem de bütün dünya gençliğine vurulmak istenen bir darbenin önlenmesinde küçük adımlardan biridir. Örgüt eroini, Afganistan ve İran üzerinden getirip Avrupa Birliği ülkelerine götürmekte. PKK ciddi şekilde Avrupa'nın genelini uyuşturucu ile zehirliyor. Avrupa buna karşı acilen tavır almalı. Bize de uyuşturucuları ele geçirdiğimiz için teşekkür etmeli. Amaç, burada sadece kendi insanımız, kendi gençliğimiz değil bütün Avrupa, dünya gençliğidir. Adana'da 2011 yılı içinde 2 ton 93 kilo esrar, 75 kilo 109 gram eroin ele geçirildi. Bu miktar, bir doz üzerinden hesap edildiğinde yüzbinlerce insanımızı zehirleyecek miktardır" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com