PKK'yı Soyan PKK'lılar Aranıyor!

PKK'yı Soyan PKK'lılar Aranıyor!
Terör örgütü içinde çözülme sürüyor! PKK'nın Paris ve Marsilya'daki 3 sorumlusu örgüte ait paralarla ortadan kayboldu...

Fransa'da terör örgütü PKK'nın 3 sorumlusunun, örgüte ait para ile kaçtıkları bildirildi. Terör örgütünün Fransa'nın başkenti Paris ve Marsilya kentlerinde faaliyet gösteren Y.A., Ş.K. ve İ.Y. isimli örgüt sorumlularının, örgüte ait yaklaşık 1 milyon avro ile kayıplara karıştıkları bildirildi.

Kaçan 3 kişinin, Fransız güvenlik birimleri tarafından terör örgütüne yönelik Şubat ve Haziran 2010 aylarında gerçekleştirilen geniş çaplı operasyonlarda gözaltına alındıkları, ancak kısa bir süre sonra serbest bırakıldıkları kaydedildi.

Kandil'deki örgüt yönetiminin, söz konusu olayın ardından 3 kişi ile ilgili ''infaz'' kararı aldığı öne sürüldü. Örgütün olayı kadrolarından gizli tuttuğu, söz konusu 3 kişi hakkında ''ajan-işbirlikçi'' oldukları gerekçesiyle ''infaz'' kararı verildiğini kadrolarına açıkladığı kaydedildi.

Örgütün faaliyetlerini yakından izleyen terör uzmanları, PKK'da kişilere dayalı örgütiçi dolandırıcılığın sürekli yapıldığını ancak son olayda 3 sorumlunun bir araya gelerek 1 milyon avro para ile kaçmalarının ''örgütün geleceği ile ilgili kaygıları'' ortaya koyduğuna dikkat çektiler.

Bu yıl içerisinde, terör örgütünün Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren elemanlarından ''Botan'' kod adlı E.B., ''Bayram'' kod adlı M.P, ''Salih'' kod adlı B.Ü, ''Ali'' kod adlı Ş.M, ''Doğan'' kod adlı N.Ç., ''Şahin'' kod adlı M.P, ''Ergün'' kod adlı F.K, ''Soreş'' kod adlı H.Y. ve ''Keklik'' kod adlı E.K. adlı kişiler örgütün paralarını alarak kaçmışlardı.

Öte yandan, başkent Paris'in Rue Faurbourg St.Denis bölgesinde geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen bir dizi operasyonda gözaltına alınan V.H. adlı kişinin ''yasaklı terör örgütüne finansman desteği sağlamak'' gerekçesiyle tutuklandığı kaydedildi.

Fransız Adli Polis Yönetim Merkezi ve Anti Terörist Birimi tarafından, ülkede yaşayan Kürt kökenli işyeri sahiplerine gönderilen mektuplarda, ''Bağış'' ve ''Yardım'' adı altında zorla para isteyen PKK'lıların güvenlik birimlerine bildirilmesi istenmiş, ''Herhangi bir sebeple yasaklı örgüt PKK'ya maddi yardımda bulunduğu belirlenen işyeri sahiplerinin ayrıntılı mali denetim altına alınacakları'' ifade edilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com