PKK'yla ilgili şok iddia!

PKK'yla ilgili şok iddia!
PKK'nın sınır dışına çekilmesiyle ilgili hazırlanan raporlarda çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

AKP ve PKK işbirliği ile başlayan sözde çekilme süreciyle ilgili şok bir detay daha ortaya çıktı. PKK'lılar çekilmiyor, dağdan şehre iniyorlar.

Daha öncede PKK ve AKP'nin işbirliği yaparak halka çekilme yalanı söylediğini, PKK'nın aslında çekilmediğini, bu süreçte güçlenerek Türkiye'ye karşı büyük bir savaş başlatacağını defalerca yazmıştık. Son hazırlanan Jandarma ve Emniyet’in hazırladığı çekilme raporuda bu iddiları doğrular nitelikte. Raporlarda PKK'lıların aslında çekilmediği, dağlardan kent merkezlerine doğru bir hareketin söz konusu olduğuna vurgu yapıldı.

Tayyip Erdoğan’ın haziran ayında yaptığı, “PKK’nın yüzde 15’i çekildi” açıklamasının ardından şimdi de “stratejik bölge” krizi çıktı. İstihbarat raporlarında, PKK’nın stratejik bölge olarak tanımladığı, Hakkâri/Dağlıca, Zagros Sahası, Ağrı Dağı, Tunceli’nin Çemişgezek, Aliboğazı ve Kutu Deresi bölgelerindeki çekilme işlemlerini en sona bıraktığı vurgulandı.

KAMPLARDA EĞİTİM VERİLİYOR

Hükümet üyelerine sunulan raporlarda, çekilme sürecinin bir aylık dönemde yüzde 10 oranında artarak yüzde 25’ler düzeyine çıktığı vurgulandı. Raporlarda, yurtdışına çıkan PKK üyelerinin Kuzey Irak’taki kamplarda eğitime alındığı kaydedildi. Raporlarda, çekilmenin istenilen düzeyde olmadığı ve yavaş ilerlediği vurgulandı.

BİR KISMI ŞEHRE İNDİ

Raporlarda, çekilme süreciyle ilgili ilginç ayrıntılara da yer verildi. Buna göre, kırsal alanda bulunan PKK üyelerinin bir kısmının yurtdışına çıkmak yerine, kent merkezlerine indiği belirtildi. Bu çerçevede, kent merkezlerine inen PKK üyeleri de dikkate alındığında çekilme oranının daha da yüksek düzeylere çıktığı dile getirildi.

Öte yandan PKK stratejik bölge olarak ilan ettiği bazı yerleşim birimlerinden ise çekilmiyor.

TOPYEKÜN ÇEKİLME UYARISI

İstihbarat raporlarında, PKK’nın zor kazanılmış bölgeler olarak nitelendirdiği, Hakkari Dağlıca, Zağros Sahası, Ağrı Dağı, Tunceli Çemişkezek, Aliboğazı ve Kutu Deresi’nden oluşan altı bölgedeki çekilme işlemlerini ağırdan aldığı ve bu bölgelerden sadece hasta örgüt üyelerinin çekilmesine izin verildiği belirtildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com