Plajlara akın ettiler

Plajlara akın ettiler
Antalya'nın çeşitli noktalarındaki ve turistik tesislerin havuz başlarındaki termometreler, 45- 46 dereceyi gösterdi. Öğle saatlerinde hayatın durduğu Antalya'da insanlar ağaç gölgelerine ve serin yerlere kaçtı.
Bastıran sıcaklar nedeniyle turizm kenti Antalya'da yaşam zorlaştı. Öğle saatlerinde hava sıcaklığının gölgede 40 dereceye ulaştığı Antalya'da sıcaktan bunalan yerli ve yabancı tatilciler, sahillere ve su parklarına koştu. Antalyalılar ise ağaç gölgeleri ve serin yerlerde sıcaktan korunmaya çalıştı. Öğle saatlerinde kentin en işlek caddelerinin boşaldığı gözlendi. Güneşin altında yürümekte zorlanan insanlar, kendilerini korumak için şemsiye taşıdı. Caddelerde yürüyenler, ellerinden su şişesini düşürmedi.
 
Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan termometre 46 dereceyi gösterdi. Aynı şekilde bir turistik tesisin havuz başındaki termometre de 45 dereceye kilitlendi. Termometrelerde 45- 46 dereceyi görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Uzmanlar, açıkta ve güneş altında olan termometrelerin sıcaklığı 4- 5 derece daha fazla gösterdiğini bildirdi.
 
Dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı da sıcaktan bunalanların serinlik aradığı yerlerden oldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com