“Platform firmalara ufuk oldu”

“Platform firmalara ufuk oldu”
Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen İş Geliştirme Platformu'nu değerlendiren Kütahya İşadamları Derneği (KÜTİAD) Başkanı Mehmet Ceylan, “Organizasyon katılımcı firmalar ve ziyar

Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen İş Geliştirme Platformu'nu değerlendiren Kütahya İşadamları Derneği (KÜTİAD) Başkanı Mehmet Ceylan, “Organizasyon katılımcı firmalar ve ziyaretçiler için ufuk oldu” dedi.
Hafta sonunda 2 gün süreyle İzmir Kültürpark Fuar alanında düzenlenen İş Geliştirme Platformu'nun her geçen yıl daha profesyonel yapıldığını görmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Ceylan, artık gelenekselleşen organizasyondan Kütahya'nın da en azami ölçüde faydalanabilmesi için gayretlerini sürdüreceklerini vurguladı. Açılışını Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın yaptığı, Ticaret ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün de ziyaret ederek destek verdiği organizasyonda Kütahya'dan 6 firmanın stand açtığını aktaran Mehmet Ceylan, “Stand açan firmalarımızın değerlendirmeleri son derece olumluydu. Bu da bizi memnun etti. Ayrıca il merkezi ve ilçelerimizden de çok sayıda firma temsilcisinin ziyareti, Kütahyamızın temsili açısından bizi gelecek adına motive etti. Özellikle Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İça'nın ilimizi üst düzeyde temsil etmesi göğsümüzü kabarttı. Destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Açılışa katılarak, Kütahya'dan stand açan firmaları tek tek dolaşan Belediye Başkanı Mustafa İça'da, Kütahya'nın bölgede her geçen gün gücünü katladığına dikkat çekerek, bu tür organizasyonların firmaların büyümeleri açısından son derece önemli olduğunu ifade etti. Kütahya Belediyesi'nin de bir stand açarak tanıtım yapıldığına işaret eden İça, “İlimizin potansiyelini bölgede tanıtma imkanı bulduğumuz için çok mutluyuz. Bu imkanı tanıdıkları için başta Kütahya İşadamları Derneğimize ve ESİDEF'e teşekkür ediyorum. Katılan tüm firmalarımıza da başarılar diliyorum” diye konuştu. İça ayrıca Bakan Kavaf'a Kütahya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kestaş tarafından üretilen çini-gümüş karışımı kolyelerden hediye etti.
ESİDEF tarafından üçüncüsü düzenlenen İş Geliştirme Platformu'nda Kütahya'dan Eren Çini, Refsan, Minoma Gıda, Helvacıoğlu, Gediz Plastik ve Alpino Mobilya stand açarak ürünlerini sergilerken, Kütahya Belediyesi de hediyelik ürünlerini tanıttı. Açılışını Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın yaptığı İş Geliştirme Platformu'na bölgedeki illerin valileri, milletvekilleri, belediye başkanları, ticaret ve sanayi odaları başkanlarıyla işadamı ve sanayicileri büyük ilgi gösterdi. 250 firmanın stand açtığı organizasyonu bölgeden yaklaşık 10 bin firma temsilcisi de ziyaret ederek çok sayıda iş görüşmesi yaptı. Etkinlik bünyesinde SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu ve Uluslararası Üniversiteler Birliği Başkanı Prof Dr. Şerif Ali Tekalan'ın konuşmaları da ilgiyle takip edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com