Platini futbola yeni kurallar getiriyor

Platini futbola yeni kurallar getiriyor
Avrupa Futbol Federasyonu Başkanı olan Michael Platini futbol kurallarında devrim niteliğinde değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

2007’den beri Avrupa futbolunun başında olan futbol efsanesi futbol kurallarına bazı değişiklikler getireceğini  İspanyol gazetesi AS’a anlattı.
 
Platini, “Sarı kartın daha bir anlamı olması lazım. Maç sırasında bir kaç dakikalığına süre cezası verilmesi daha iyi olur. Böylece oyun sırasında karşı taraf da doğrudan bunun karşılığını hisseder. Diğer kulüp de kendi oyuncusunun süre cezası almasıyla birlikte, karşı tarafa karşı dezavantajlı duruma düşeceğini bilir. Böylece oyun daha bir fair-play sınırları içine çekilir” dedi.
 
Platini ayrıca, kaleciye penaltıyı gerektirecek hallerde faul yapılmasına kırmızı kart verilmemesi gerektiğini de savundu. Platini, zaten penaltı verilerek yeterince ceza kesildiğini bir de buna kırmızı kartın gereksiz olduğunu savundu.
 
Sarı kartlar nedeniyle verilenler ve kaleciye faulde gösterilmeyen kırmızı kartları çıkarınca, futbalda daha az kırmızı kart, sarı kart olmaması ve yerini süre cezasının alması, eğer gerçekleşirse, futbolda bir devrim olarak niteleniyor. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com