Platini ifade mi verecek?

Platini ifade mi verecek?
22 Mart'ta yapılacak olan UEFA Kongresi öncesi krizin kapıda olduğu iddia edildi.

İstanbul'da 22 Mart Perşembe günü düzenlenecek olan 36. UEFA Kongresi öncesi kriz yaratacak bir gelişmenin kapıda beklediği iddiası ortaya atıldı.

Takvim Gazetesi'nin haberine göre ; UEFA Başkanı Michel Platini, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın şikayeti sebebiyle savcılığa ifade verecek.

MESELE 6 EYLÜL'DE

Platini'nin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın suç duyurusu üzerine, "Soruşturmanın gizliliğini ihlal, adil yargılamayı etkilemek, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek" suçları nedeniyle savcılığa ifade vereceği öğrenildi. Yıldırım'ın suç duyurusu ise Platini'nin 6 Eylül'de yaptığı açıklamalara dayanıyor. Platini, o dönem, "Bu konuda soruşturma devam ediyor. Bittiğinde herkes, her şeyi tüm ayrıntılarıyla öğrenecek. Fakat, Türk futbolu için iyi günlerin olmadığı kesin. Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne niye almadığımızı tüm dünya biliyor. Şampiyonlar Ligi'ne niye sadece Fenerbahçe'yi almadığımızı herkes soruşturma bittiği zaman görecek. Bana değil, bahsedilen kötü işleri yapanlara kızın! Şikeyi ben mi yaptım!" şeklinde açıklama yapmıştı. Bu sözler üzerine geçen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise, cezaevinden avukatlarına Platini hakkında suç duyurusunda bulunmaları yönünde talimat vermişti.

ENDİŞESİ İFADE Mİ!

UEFA Başkanı Michel Platini'nin TFF Başkanı Yıldırım Demirören'le İsviçre'de yaptığı görüşmede, Platini'nin Türkiye'ye gelirken Fenerbahçeli taraftarların protestosundan çekindiği serzenişinin aslında ifade vermekten çekindiği yönünde olduğu iddia edildi.

PLATİNİ ÖNCE ERDOĞAN'I ZİYARET EDECEK

UEFA'nın 36. Olağan Kongresi 22 Mart Perşembe günü İstanbul'da yapılacak. İstanbul Kongre Merkezi'ndeki organizasyonun ardından Platini konuşma yapacak. Genel Sekreter Gianni Infantino da ülkemize gelecek.

BUGÜN ANKARA'DA

Platini, kongre öncesi bugün Türkiye'ye gelerek Ankara'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşecek ve ardından İstanbul'a geçecek. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com