Platini şart koştu!

Platini şart koştu!
UEFA Başkanı Michel Platini basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

UEFA Başkanı Michel Platini ve UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, 36. Olağan Genel Kurul toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

İşte o açıklamalar :

"Pek çok kez İstanbul'a geldim ve buraya geldiğim için büyük bir mutluluk duyuyorum. Sayın başbakan sadece Türk futbolu için değil dünya futbolu adına da önemli açıklamalarda bulundu. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ederim. Ben bugün çok mutlu bir insanım. Bugün Türkiye'de tüm futbol dünyasını bir araya getirdik. Dün, biliyorsunuz saatlerce sorular yöneltildi. Fenerbahçe konusu merak konusu ve bugün de yine bu konuda soru sorarsanız genel sekreter yine cevap verecek. "

"Başbakanın şike soruşturmasına atfen bazı söylemleri vardı. Kendisi ile konuştum ve haklısınız dedim. Ancak sistem bu şekilde oluşturulmuş. Ben de başbakana katılıyorum. Bir kulüp başkanı usülsüzlük yaparsa tabi ki kulübün tamamı cezalandırılmamalı ancak sistem bu şekilde işliyor. Yıllarca bu şekilde işleyen ve geliştirilen bir sistem var ve ceza sistemimiz dillenen bazı şeylere izin vermiyor. Bugüne kadar bu şekilde gelen yaptırımı bu saatten sonra değiştirmek çok zor. Bir karar verilmeden önce her şey tüm detayları ile değerlendirilmeli"

"EURO 2020 için tüm adayların dosyalarını alacağız ancak Türkiye'nin eli çok güçlü. Benim gördüğüm tek sıkıntı Türkiye hem Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday hem de Olimpiyat Oyunları'da... Burada bir tercih yapılması gerekecek. Türkiye, sadece EURO 2020'ye aday olursa ben de Türkiye'ye oy vereceğim. Ancak ikisine de aday olursa bu konuda bir oy kullanmayacağım. Türkiye, olimpiyatları ya da EURO 2020'yi yapıp yapmama konusundaki kararı kendisi verecek. Türkiye, Olimpiyatları alırsa EUR0 2020'yi alması çok zor olacaktır. Bende daha önce söyledim, Türkiye sadece birine aday olur ve futbol için gerekli şeyleri yerine getirirse ben oyumu Türkiye'den yana kullanırım." dedi.

"2006 yılında ben başkan değildim. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın o dönemde bana gönderdiği mektuptan haberdar değilim. Başkanlardan dönem dönem mektuplar alıyorum bir süre önce de Aziz Yıldırım'dan bir mektup aldım ve kendisine bir cevap verdim"

"Şenes Erzik'i takdir ediyorum. UEFA'ya olan katkıları çok büyük kendisinin. UEFA ile ilişkiler açısından da kendisi kritik bir rol oynadı. Şu anda UEFA Asbaşkanlığı görevini yürütüyor. O tercihini UEFA'dan yana kullandı. Türk olmasına rağmen Türkiye - UEFA ilişkilerini oldukça başarılı bir şekilde yürütüyor. Kendisini tebrik ediyorum"

"Türk takımları eğer yanlış bir şey yapmadılarsa herhangi bir endişe duymalarına gerek yok. Türk futbolun oldukça geniş bir şekilde değerlendiriliyor. Türk futbolu saygı duyduğumuz bir futbol. Büyük taraftarı var, büyük oyuncuları var. Biz Türk futbolu ile ilgili şu anda bir şey yapmadık. Sadece verilen bir kararı uygulamak oldu. Şampiyonlar Ligi'ne bir takım alınmadı ve bir diğer Türk takımı alındı. Durum şu anda sadece bundan ibaret."

"Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Lyon - Dinamo Zagreb maçında herhangi bir problem görmedik. Hakemler ve temsilcilerden gelen raporlardan sonra en ufak bir kuşku dahi duyulmadı. Şayet böyle bir durum olsaydı ya da en ufak bir kuşku dahi duyulsaydı UEFA burada gerekeni yapardı. Ancak bizim için kuşku uyandıracak bir durum yok. Önümüzdeki süreçte bu yönde bir şüphe ya da delil orataya çıkarsa UEFA olarak hemen üzerimize düşüni yaparız"

Kaynak : Sporx

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com