Platini'den çifte standart!

Platini'den çifte standart!
3 Temmuz sürecinden sonra, "sıfır tolerans" prensibiyle Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden uzak kalmasına neden olan yolu açan UEFA Başkanı Michel Platini söz konusu başka takım olunca tavır değiştirdi.

Fenerbahçe'ye 'Sıfır tolerans' diyen Michel Platini'nin "Napoli'nin problemi İtalyan adaletiyle. UEFA'yı bağlamaz" sözlerine Twitter'da tepki yağıyor.

Michel Platini, 1982-1987 arasında Juventus'ta oynadı. İtalyan kökenli Fransız UEFA Başkanı, Dubai Uluslararası Spor Konferansı'nda "Fenerbahçe taraftarlarınca en nefret edilen insan oldum" dedi. Platini, öyle bir çifte standarta imza attı ki Fenerbahçeliler'in hem nefretini hem de tepkisini yine üzerine çekti.

HANİ SIFIR TOLERANS?

Napoli, şikeden ceza aldı. 2 puanı silindi. İtalyan basını, Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi son 16 turundaki muhtemel rakibi Napoli'nin Avrupa kupalarından atılacağını yazmıştı.

Fransız UEFA Başkanı, ise "Napoli'nin problemi İtalyan adaletiyle. Bence UEFA'yı bağlamaz" dedi.

Napoli'nin eski teknik direktörü Antonio Conte de 10 ay hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı. Şu anda Juventus'u çalıştıran Conte, 4 ay ceza çekip, görevinin başına döndü. Peki, Platini'nin şikeden ceza alan Conte'nin futbola geri dönüşüne bakış açısı nasıl?

Platini, "Antonio Conte, İtalyan adalet sistemi tarafından cezalandırıldı. Ama onun geri döndüğünü görmekten herkes mutlu" dedi.

ÇİFTE STANDART

Platini'nin Napoli hakkındaki bu sözleri büyük tepki topladı. Fenerbahçe, sıfır tolerans prensibi yüzünden 3 Temmuz sürecinde Şampiyonlar Ligi'nden men edildiği için değerli yıldızlarını kaybedip, şampiyonluğu kaçırmış, Türk futbolu da büyük bir kaos yaşamıştı.

Platini ayrıca, bir Fransız takımı olan Olimpik Lyon'un Dinamo Zagreb karşısında aldığı 7 gollü galibiyet sonrası 'şike' iddialarının yüksek sesle çıkması sonrası herhangi bir işlem başlatmamış ve olayın üstünü kapatmıştı. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com