"Play-off'suz bir sistem oynasaydık..."

"Play-off'suz bir sistem oynasaydık..."
Galatasaray yardımcı antrenörü Ümit Davala, Fenerbahçe ile oynayacakları derbi öncesi açıklamalar yaptı.

SANSÜRSÜZHABER  - Galatasaray Yardımcı Antrenörü Ümit Davala, Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında Fenerbahçe'yle oynayacakları derbi maçı için kampta bulundukları Florya Metin Oktay Tesisleri'nde GSTV'nin canlı yayınına katıldı.

Fenerbahçe derbisine iyi bir şekilde hazırlandıklarını söyleyen Davala, sezon içinde yakaladıkları galibiyet serilerinin, kazanmayı ne kadar arzuladıklarının göstergesi olduğunu belirtti. Davala, “Her şey 4-4’lük devam ediyor. Zaten bunu biz galibiyet serileriyle de gösteriyoruz. Çünkü 9 maçlık bir galibiyet serimiz vardı. Şimdi de tekrar 6 maça çıktık. Bu da takımın ne kadar kazanmaya iştahlı olduğunu, ne kadar kendine güvendiğini ve ne kadar 3 puanı arzuladığının göstergesidir. O yüzden bu maç da farklı olmayacak. Biz serimizi 7 maça, 8 maça çıkarmaya gideceğiz. Kadıköy olsun, başka yerler olsun, her zaman 3 puan için gidiyoruz” dedi.

“Play-off’suz bir sistem oynasaydık belki şu anda Kadıköy’e şampiyonluğumuzu ilan etmeye gidiyorduk” diyen Davala, tek amaçlarının play-off’a kadar puan farkını açmak olduğunu ifade etti.

Derbilerin yüksek tansiyonda geçtiğini, sakin olanın kazanacağını söyleyen Davala, “Biz bütün maçlarda sakinliğimizi koruduk. Aynı şekilde bu maçta da koruyacağız. Bunu Fenerbahçe’ye karşı Arena’da da gösterdik. Fenerbahçe kafilesini en iyi şekilde ağırladık, misafir ettik. Hatta gönderirken herkesin teker teker ellerini sıktık. Biz de aynı şeyi Kadıköy’de bekliyoruz. Sonuçta bu ilk ve son maçımız olmayacak. Çünkü play-off’ta 2 kez daha karşılaşacağız. Bu maçları artık sadece 3 puanlık maçlar olarak düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Ümit Davala, taraftarın desteğini her zaman arkalarında hissettiklerini belirtirken, “Biz 25 milyon taraftarımızın arkamızda olduğunu biliyoruz. Zaten biz o güçle, onların gücüyle sahaya çıkıyoruz. Bu maçta da farklı olmayacak. Onlar statta olmasa bile arkamızda olduklarını hissediyoruz” ifadelerini kullandı. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com