Polat: Havlu atmayız

Polat: Havlu atmayız
Adnan Polat, en son oynadıkları Hamburg ve Eskişehirspor maçlarından sonra medyada yer alan haberler, yorumlar ve değerlendirmelerin böyle bir basın toplantısı yapma ihtiyacını doğurduğunu belirtti.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, şampiyon olma şanslarının en az diğer rakipleri kadar olduğunu söyledi.

Başkan Polat, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde 2. Başkan Mehmet Helvacı, Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, Futbol Şube Sorumlularından Murat Yalçındağ'ın da katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, geçen yıl da rakiplerinden birkaç puan geride olmalarına rağmen, hedeflerinden hiç vazgeçmediklerini kaydederek, ''Bu sene de öyle. Galatasaray, şampiyon olma şansına en az diğerleri kadar sahiptir. Bu sene 18. şampiyonluğumuzu alıp rakiplerimizi geride bırakmak istiyoruz. Bazıları için bu hayal olabilir, geçtiğimiz yıllarda da bize hayal gördüğümüzü söylediler. Galatasaray'da bu güç, potansiyel var. Biz bunu elde edeceğiz'' diye konuştu.

Mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini ifade eden Polat, ''Mayıs ayı sonunda, lig bittiğinde kimin nerede olduğunu göreceğiz. Biz varken kimse kendini şampiyon ilan etmesin'' dedi.

Adnan Polat, en son oynadıkları Hamburg ve Eskişehirspor maçlarından sonra medyada yer alan haberler, yorumlar ve değerlendirmelerin böyle bir basın toplantısı yapma ihtiyacını doğurduğunu belirtti.

Başkan Polat, teknik direktör Bülent Korkmaz'la ilgili eleştirilere de değinerek, ''Bülent Korkmaz, iki maçta kahraman, cesur yürek ilan edildi. İki maçta da bin tane yakıştırma yapıldı. Bunu ben ayıplıyorum'' ifadelerini kullandı.

Polat, futbol takımında sakatlıkların düzelmeye başladığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''İlerideki günlerde tam takım sahaya çıkma imkanı bulacağız. Bu teknik heyet ve oyuncularla şampiyonluk yürüyüşünü sürdüreceğiz. Küçük bir ihtimal olsa da inancımızı sürdüreceğiz, havlu atmadık, atmayacağız.''

(A) Milli Futbol Takımı'nın, İspanya ile 1 Nisan Çarşamba günü Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacağı maça gitmeyeceğini açıklayan Polat, ''Gitsem de maçı şeref tribününden seyretmem. Milli maçlarda, gönlüm her zaman milli takımımızla beraber, başarılı olmalarını canı gönülden istiyorum. Ama bu prensip meselesi'' dedi.

Futbol Federasyonu'nu kurulduğu günden beri destekledikleri görüşünü tekrarlayan başkan Polat, 'Oynanan anti futbol ile ilgili tedbirler alınmasını istedik. Bunlar olmadı. Antalya kampına gidip fiziki olarak destek gösterdik. Kan davası gütmüyoruz. Kimseyle sorunumuz yok, saha içi ve saha dışı yönetimde iyileşmeler olursa tekrar federasyona yaklaşırız. Ama bunları görmemiz lazım, göremiyoruz. Buradaki tenkitlerimiz sadece Galatasaray için değil, tüm takımlar için. Bu işin standardını koyamazsak, futbolun kalitesini yükseltemeyiz'' diye konuştu.

''Federasyon anti futbola karşı 1 adım attığı vakit, ben 5 adım atarım'' diyen başkan Polat, ancak bunu görmemeleri halinde bir araya gelmelerinin mümkün olmadığını dile getirdi.

İzinsiz olarak ülkesine giden Lincoln'e para cezası vereceklerini ifade eden Polat, oyuncuya bugüne kadar 159 bin Avro ceza verdiklerini açıkladı.Başkan Polat, Brezilyalı oyuncunun Galatasaray'a transferinde bire bir kendisinin uğraştığını hatırlatırken, geldiğinde oyuncu ile özel olarak konuşacağını vurguladı. (AA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com