Polat İfade Verdi!

Polat İfade Verdi!
Galatasaray'da son dakika gelişmesi...

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, mali kongrede yaşananlarla ilgili olarak Şişli Savcılığı'nda ifade verdi.

Yaklaşık 45 dakika ifade veren Polat, gazetecilere çıkışta kısa bir açıklama yaptı. Seçimin iptali söz konusu mu sorusuna Adnan Polat, "Hukuk bilir, Bilmiyorum o konuları tamamen hukukçulara bırakalım" cevabını verdi.

G.Saray'ın 27 Mart'ta yapılan Mali ve İdari Genel Kurulu için, İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü tarafından suç duyurusunda bulunulduğu ortaya çıktı. Şişli Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Dernekler Müdürlüğü'nün, kongredeki oylamaların 'usulsüz' yapılıp yapılmadığının araştırılmasını istediği, bir usülsüzlük durumunun tespit edilmesi halinde, kongrenin iptal bile edilebileceği belirtildi.

KONGRE YAPILAMAYABİLİR
Olayı araştıracak Şişli Savcılığı'nın alacağı karar doğrultusunda, 14 Mayıs'taki kongre öncesinde yeni bir kriz daha çıkabilir. 27 Mart'ta yapılan genel kurulda, savcılık tarafından suç unsuruna rastlanması halinde, kongre iptal edilebilecek. Bu durumda da kongrenin tekrarlanması kaçınılmaz hale gelecek. Yani Cimbom'un Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu da zamanında yapılamayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com