Polat Terim'e Teklif Götürür mü?

Polat Terim'e Teklif Götürür mü?
Avrupa'ya veda halinde Frank Rijkaard ile yollarını ayıracağı söylenen G.Saray yönetimi, efsane hocası Fatih Terim'e teklif götürür mü?..

Eski deknik direktör Erik Gerets döneminde Tromsö faciasını yaşayan Galatasaray camiası, Frank Rijkaard yönetimindeki takımın yarın akşam Ukrayna'da Karpaty Lviv karşısında alacağı skoru merakla beklerken, kulislerde Avrupa'ya erken veda halinde yönetimin Rijkaard ile yollarını ayıracağı konuşuluyor. Rijkaard'ın geride kalan 14 ayda Galatasaray'da bir sistem oturtamaması ve geçen sezonun kupasız kapatılmasının ardından sarı-kırmızılıların lige son 20 yılın en kötü başlangıcını yapması, Hollandalı hocanın suyunun ısındırdı. Rijkaard ile yolların ayrılması halinde ilk aday ise sarı-kırmızılı kulübe tarihinin en büyük başarılarını yaşatan efsane isim Fatih Terim... G.Saray kulislerinin 15 gündür bir numaralı gündemi olan "Rijkaard giderse, Fatih Terim gelir mi? Adnan Polat, Terim'e teklif götürür mü? Terim, G.Saray Başkanı Adnan Polat ile çalışır mı?" sorularını usta yazarları Hıncal Uluç ve Levent Tüzemen'e sordu.

Polat, Terim'i değil Sezgin'i seçti
Şu kriz ortamında sarı-kırmızılı camianın çözüm olarak Fatih Terim'i görmesi doğal. Çünkü Fatih Terim başta Galatasaray'ı ve Avrupa'yı çok iyi biliyor. Ama bugün için bu yönetimin böyle bir teklif yapması zor. Geçtiğimiz sezon Frank Rijkaard öylesine garip hatalar yaptı ki; ondan kurtulmanın tek çözümü Terim'di. Ama Adnan Polat getirmedi. Terim'in tek şartı Futbol AŞ'nin başındaki Adnan Sezgin'i istememesiydi, Adnan Polat bunu biliyordu. Ama o tercihini vazgeçemediği Adnan Sezgin'den yana yaptı. Şimdi Adnan Polat, Fatih Terim'in ayağına gitmez, o zaman Galatasaray Başkanı olarak denize düşen yılana sarılır pozisyonuna düşer. Bence bu hamleyi de asla yapmaz. Fatih Terim Galatasaray'da çalışır mı? Çalışır ama mevcut yönetim kuruluyla çalışmaz. Öncelikle Futbol A.Ş'nın kendine bağlanmasını ister, tek adam olmak ister. O şartı da Adnan Polat ve yönetimi kabul etmez. HINCAL ULUÇ

Terim'in kurallarını kabul ederlerse...
Fatih Terim, G.Saraylılık ruhuna hiçbir zaman ihanet etmedi. Galatasaray'a bağlılığı yüzünden Türkiye'de başka bir takımda görev almayı düşünmedi. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin geçmişte yaptığı cazip teklifleri görmezden geldi. Yani Mustafa Denizli'nin profesyonellik bakışını sergilemedi. Fatih Terim camia baskı yaparsa Galatasaray'da görev almaktan kaçınmaz ancak kendi kurallarını da koyar. Terim'in olduğu yerde Florya'da mutlak hakimiyet vardır. Fatih Terim duracağı çizgiyi bilir ve herkesin kendi işini yapmasını ister. Bugün görünen tabloda da Terim'in hocalığına, çalışkanlığına koyacağı kurallara ve disiplinine Galatasaray'ın ihtiyacı vardır. Bunun en güzel örneği Şenol Güneş'in Trabzon'a geri dönüşüdür. Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve yönetimi Fatih Terim'in kurallarını kabul ederse İmparator yuvaya geri döner. Fatih Terim gelirse yönetim de, futbolcu da, taraftar da, medya da mutlu olur.

Kaynak: Sabah

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com