Polat'tan "Avcunuzu Yalarsınız" Açıklaması!

Polat'tan "Avcunuzu Yalarsınız" Açıklaması!
İşte Polat'ın ağzından Cimbom'da son günlere damga vuran gelişmelerin perde arkası...

"Seçim yok ama 3 aday var. Özgörkey ve Aysal'ın yanı sıra Helvacı da Divan'a başvurmuş. Seçime hazırlanmaları için daha 1 yılları var. Susup gelişmeleri izliyorum"

Hep eleştirildi, o sustu... Ama sonunda patladı... Ve Galatasaray Başkanı Adnan Polat, devamlı kendisini eleştirenleri bombardımana tuttu...

İşte Polat'ın ağzından Cimbom'da son günlere damga vuran gelişmelerin perde arkası ve başkanın gelecekle ilgili beklentileri:

Kafamda, gündemimde seçim yok. Son günlerde herkes sanki ben mali genel kurulda seçime gideceğim şeklinde açıklama yapacağım yönünde yazılar yazıyor. Ama ben hiç öyle bir şey ifade etmedim. Seçim 2012 yılı mayıs ayında. Seçim yok ama şu anda gözüken 3 aday var. Cemal Özgörkey ve Ünal Aysal'ın dışında Mehmet Helvacı da duyduğum kadarıyla divana başvuruda bulunmuş, aday olduğunu bildirmiş. Daha bir seneleri var. Seçime hazırlanabilmek için çok uzun süreleri bulunuyor önlerinde. Susup gelişmeleri izliyorum. Mali genel kurul sonrası oturup 1 hafta-10 gün kendi kendime durum değerlendirmesi yaparım, şapkamı önüme koyup düşünürüm. Galatasaray'ın yüksek menfaatleri neyi gerektiyorsa, muhasebesini yapıp kararımı vereceğim, kamuoyuyla, Galatasaraylılar'la paylaşacağım. Bu işin bir de teammülü var, etik var, değerler var. Onları da düşünüp karar vermek lazım. Her şey kitapta yazmıyor olabilir.

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON DA KAYBEDİLİR
Varsayalım mayıs-haziran aylarında seçim oldu, yeni bir yönetim geldi. G.Saray önümüzdeki sezonu da kaybeder. Gelecek olan yönetimin duruma vaziyet etmesi, takımı oluşturması, gerekli transferleri yapması için yeterli zaman kalmıyor. Öyle bir durum olsa bile - ki olmayacak -, ben yine her zaman kulübe yardımcı olurum. Çünkü G.Saray önemli, işlerin iyi gitmesi önemli.

ÇAMUR ATMAK TARZIM DEĞİL
Bugüne dek kimseyi karalamadım, enkaz edebiyatı yapmadım. Birilerine çamur atarak bir
yerlere gelmeyi kabul etmiyorum. Tarzım değil bu. Herkesin söylediği, yaptığı kendisini bağlar. Benim birisine çamur attığımı duydunuz mu bugüne kadar? Bazı insanların yaptığı öyle abuk sabuk işler var ama ben çıkıp da kamuoyuna deşifre etmek istemiyorum. Tuhaftır en çok konuşan da onlar.

G.SARAY'IN KURUMLARI NEREDE?
Altı ay önce de söyledim. Güvenlik kamerası görse konuşanlar var. Ama Galatasaray kurumlarından bir tepki bekliyorum. Divan Kurulu var, Galatasaraylı İşadamları Derneği var, Sporcular Derneği, Galatasaray Cemiyeti var. Bir tanesi çıkıp deklarasyon yayınlamaz mı?

G.SARAYLILAR APTAL DEĞİL
Bana göre Galatasaraylılar seçimlerde kendi iradeleri ile karar veriyorlar. Belki cemiyette birbirlerini etkiliyorlardır. Ama 'İnan abimiz şöyle talimat verdi' diye hareket edecek halleri yok. Olsa olsa 10 kişiye etkileri vardır. G.Saraylılar aptal değil. Bir de imza konusu var. Aylardır sürüyor. Getirsinler imzaları görelim. Milli Olimpiyat Komitesi'nde de imza kampanyası yapmışlar. İncelemişler 9 imza sahte çıkmış. Şimdi mahkemede bir senedir araştırılıyor.

HERKES BANA SALDIRIYOR
Stadı yaptıktan sonra bakıyorum herkes bana saldırıyor. Öyle bir ortama geldik ki muhalefet, taraftar bana saldırıyor, basın bana saldırıyor. 'Ben ne yaptım, nasıl becerdim bu işi?' dedim kendi kendime. G.Saray taraftarları futbolla yatıp futbolla kalkıyorlar ama onlar çok farklı duruş sergilediler. Esasında en büyük üzüntüyü bire bir yaşayan, stada gelen onlar. Ancak aklıselim bir duruş sergilediler. Bir de konuşmayan sessiz çoğunluğun eylemi ne olacak onu bilmiyoruz. Onu da pazar mali kongrede göreceğiz.

100 MİLYON $ VERECEKLERE MUHTAÇ ETTİRMEM
Ben hiçbir zaman karalama kampanyasına girişmedim. Bu yolu hiç seçmedim. Bu kulübü de insanlara borçlandırtmam. 100 milyon dolar vereceklere muhtaç ettirmem. Kulüp gerekirse sıkıntı çeker ama artık öyle bir seviyeye geldik ki, kendi gelirleri ile sonunda sıkıntıdan kurtulur. Artık çıkış dönemine giriyoruz. Yıllık gelirimiz yakında 200 milyon Euro seviyesine geliyor.

'SENEYE ŞAMPİYONUZ'
“Hiçbir dönem böyle iddialı konuşmadım. Seneye %100 şampiyonuz. 2 aydır yeni sezon için transferle yakından ilgileniyorum. Başarıya aç ama yıldızlarla dolu yeni bir kadro kuracağız.”

Hiçbir zaman, hiçbir dönem böylesine iddialı konuşmadım, şimdi konuşuyorum. Seneye yüzde 100 şampiyonuz. Gelecek sezonun transferiyle 2 aydır yakından ilgileniyorum. Dünyanın her yerinde ekibimiz var. Çok geniş scout ekibimiz var. Gelecek sezon için başarıya aç, genç ama yıldızlarla da dolu yepyeni bir kadro oluşturacağız. Başkanlık dışında da Galatasaray yönetimlerinde görev aldım. Ama o zamanki görevlerim ile başkanlık sorumluluğum arasında uçurum var. Geçmiş dönemlerde mali idari sportif başkan yardımcısıydım. Başkanlık görevinin protokolü bile full time. Camia büyük
olunca her gün ölüm var her gün camidesin. Her gün nikah, nişan, açılış var. Özhan beyin Bursa'daki mevlidine gidemedim mesela. Çünkü Fenerbahçe maçının ardından saat 06.00'da yattım, uyandığımda saat öğlen 12.00'ydi gidemedim. Asuman abla da muhakkak üzülmüştür. Ben ayrıldığımda Galatasaray'ın kahramanlarından biri gibi ayrıldım. Ayrılmamam için 100 bine yakın faks, mesaj aldım. On sene boyunca bir yönetici hakkında benim ağzımdan tek bir laf duydunuz mu? Başkanlık, yöneticilik bir aşk hikayesi, bir gönül meselesi. Ben görevimi tamamlamıştım, rahmetli Özhan bey geldi bizi yine göreve soyundurdu. Biz de görevimizi bitirelim istiyoruz. Daha aydınlık günlere ulaşmak, günü gelince de genç arkadaşlara teslim etmek istiyoruz.

ARDA İÇİN YEŞİL IŞIK
Arda için bize ulaşan resmi bir teklif yok şu anda. Ben şahsen Arda hakkında Arena'da Avrupa Kupası kaldırmadan hiçbir yere gidemez diyordum. Ama futbolcunun kendisi de yurt dışına gitmeyi çok istiyorsa önünü de açmak lazım.

'KULÜPLER BİRLİĞİ'NİN DURUŞU YOK'
Yönetimlerden haber sızması konusu da ciddi bir mesele. Medyaya yaranacağım diye sızdırıyor haberi. Adam yerine koymuyorum ben bunu yapanları. Mesela bir örnek vereyim. Kulüpler Birliği'nde toplantıdayız. Toplantı saat 15.00'te. Benim de 17.00'de Mahmut Özgener ile randevum var. Toplantıdan ayrılırken, “Mahmut bey ile randevum var. Toplantıda aldığımız kararları kendisine ileteyim mi?” diye sordum. “Çok iyi olur” dediler. Mahmut Özgener'in yanına gittim, daha ben ağzımı açmadan aldığımız kararları kendisi bana tek tek anlattı. Sen Kulüpler Birliği olarak futbolu yönetmek istiyorsan bir duruş sergilemek zorundasın. O duruş yok ki Kulüpler Birliği'nde. Başkanlar Özgener'e yaranmak için hemen haberi uçurmuş. O da istediği gibi oynuyor.

'BEN OLMASAM YAYIN İHALESİ BU RAKAMA ÇIKMAZDI'
Ben olmasam acaba son yayın ihalesi bu rakamlara çıkacak mıydı? Türk Telekom'u devreye sokmasak. O dönem başındaki Paul Doany benim arkadaşım. Onun Telekom'un başında olması büyük şanstı. Açacaksınız Ertan Özerdem'e, Şansal Büyüka'ya, Mahmut
Özgener'e soracaksınız. Ama ben kendi reklamımı yapmanın peşinde hiçbir zaman koşmadım.

YÖNETİMİ İBRA ETMEYECEKLER!
G.Saray'da Olağan Mali Genel Kurul'a 1 gün kala, başkanlığa adaylık yeşil ışık yakan Ünal Aysal'ın etrafında birleşme kararı alan muhalifler, yönetimi idari açıdan ibra etmeme kararı aldı. Tüzüğe göre yönetimin idari olarak aklanmazsa, 1 ay içinde seçim kararı almasını koz olarak kullanacak olan muhalefet, hem kulübü Mayıs'ta seçimli genel kurula götürecek, hem de başkan Adnan Polat ve ekibinin bir dönem aday olmamasını sağlayacak. Yönetimi devirmek için en uygun yolun idari açıdan ibra etmemek olduğu kararına varan üyeler, mali açıdan ibra edip başkanlık makamındaki Adnan Polat'ı, etik değerlere sahip çıkarak mahkeme önüne çıkarmayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com