“Polis 3-5 kişiyle 'F' tipi olmaz”

“Polis 3-5 kişiyle 'F' tipi olmaz”
Emekli Tümgeneral Osman Özbek, İsrail askerlerinin saldırdığı Gazze'ye insani yardım götüren geminin Genelkurmay Başkanlığı'nca engellenmesi gerektiğini savunurken, "Polis, 3-5 kişiyle 'F' tipi olmaz" dedi.

Emekli Tümgeneral Osman Özbek, İsrail askerlerinin saldırdığı Gazze'ye insani yardım götüren geminin Genelkurmay Başkanlığı'nca engellenmesi gerektiğini savunurken, 'Polis, 3-5 kişiyle 'F' tipi olmaz' dedi.
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Eskişehir Şubesi'nin Taşbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılan Özbek, İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Gazze'ye doğru yola çıkmadan önce Genelkurmay Başkanlığı'na müracaat ettiğini öne sürerek, 'Genelkurmay Başkanı'nın yurtdışına çıkmaması gerekirdi. Burada da onlara (gitmeyin) demiş. Yetmez, gitmemesini sağlaması gerekirdi. Yanlış mı arkadaşlar? Rastgele bir komutanlık değil ki. Türkiye'nin güvenliğinden sorumlu bir komutanlık. Eğer bir yardım derneği Türkiye'nin başını belaya, güvenliğini tehlikeye sokacak bir eylem ve faaliyet içine giriyorsa, sen de buna (sadece gitme ya, hükümet bilir) diyemezsin. Göndermemen gerekir. Bu şekilde olmaz. Eğer bu haber doğruysa görevinizi yapmamışsınız' diye konuştu.
Emekli Tümgeneral Osman Özbek, polisle askerin karşı karşıya getirmeye çalışıldığını da iddia ederek, şunları söyledi:
'Beni korumaya gelen polislerin çoğunun çocukları teğmen, üsteğmen. Hep bana geliyorlar. (Oğlum teğmen, üsteğmen, sizin hayranınız) diyorlar. Deniz Kuvvetleri Komutanı oramiralin babası eski İstanbul Emniyet Müdürü. Yani bu ülkede sen nasıl polisi, askeri birbirine düşereceksin, nasıl oluyormuş bu iş. 'F' tipi, 'M' tipi falan. Polis, 3-5 kişiyle 'F' tipi olmaz. Onlar 'F-M' değil, onlar hain. 5-10 tane hainle de Türk Polis Teşkilatı suçlanamaz. Onun için suçlamıyorum.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com