Polis affetmez...

Polis affetmez...
Arkadan yazılan cezaların karşılığı ne?

Arkadan yazılan cezaların karşılığı ne?
Kütahya'da yolların güvenliği için çalışmalarını hızla sürdüren Kütahya Emniyeti, Temmuz ayında kurallara uymayan sürücülere 600 bin TL ceza kesti. Rakam Eskişehir ve Afyonkarahisar illerinin çok üzerinde.
Sürücülerin güvenliği için çalışmalarını sürdüren Kütahya Emniyetine bağlı trafik ekipleri kurallara uymayan sürücülere 1 ayda 600 bin TL para cezası kesti. Temmuz ayı rakamlarına göre günde ortalama 20 bin TL trafik cezası kesen Kütahya Emniyet müdürlüğü trafik ekipleri tehlikeli araç kullanan ya da kurallara uymayan sürücülere de gözdağı vermiş oluyor. Yine Temmuz ayı istatistikleri göz önüne alındığında 200 aracın trafikten men edildiği ve 200 aracında mahkemeye sevk edildiği belirtiliyor. Yazılan cezalarla ilgili olarak konuşan araç sürücüleri ise kurallara uymayan vatandaşların cezalandırılmasının normal olduğunu, ancak trafik ekiplerinin hata yapan sürücüye cezalarını söyleyerek bilgilendirilmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Şehir merkezinde kesilen cezal arın bir kısmının (Karayolları trafik kanununun 116. maddesine göre) arkadan yazılar oluşturuyor. Son birkaç aydır 116. maddeye göre arkadan yazılan cezaların artmasıyla ve ceza kesilen vatandaşların hangi nedenden ceza kesildiğini bilmemesi vatandaşlar arasında tepkiye neden oluyor.
Arkadan yazılan
cezaya tepki
Trafik polislerinin sürücülere arkadan yazdığı trafik cezalarına tepki gösteren araç sürücüleri, hatanın yapıldığı anda kendilerine bildirilmesini istiyorlar. Yapılan araştırmada bu tür cezaların en çok Kütahya'da kesildiğini ortaya koydu.

Cezalar gününde verilsin
Trafik polisleri tarafından arkadan yazılan cezalarla ilgili sorunlarını gazetemizi arayarak dile getiren araç şoförleri, evlerine gelen cezaların bir çoğunu anlayamadıklarını, hatası olan şoförün hatasının tespit edildiği anda uyarılması yada cezalandırılması gerektiğini ifade ettiler. Bununla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Emniyet genel müdürü Oğuz Kağan Köksal'ında bir açıklamasının olduğuna dikkat çeken araç şoförleri “Bizlere yaptığımız hata anında gösterilmeli ve ceza kesilecekse o anda kesilmeli. Ancak bizlere 15-20 gün önce yaptığımız bir hatanın belgesi gönderiliyor. Bizler bunun niçin kesildiğini anlayamıyoruz. Eğer ceza kesilecekse o anda kesilsin ve bizde hatamızı bilelim” ifadelerini kullanıyorlar.

Bir ayda 7 bin 500
araca ceza
Kütahya Emniyet Müdürlüğü verilerine göre bir ayda Kütahya genelinde hatalı 7 bin 500 araca ceza kesildiği öğrenildi. Temmuz ayı verilerine göre 1. 700 aracı kontrol eden Kütahya Emniyet yetkilileri, 200 aracı trafikten men ederken, alkol tespit edilen 60 araca gerekli işlemin yapıldığı açıklandı. Kütahya emniyet müdürlüğü trafik ekipleri gerek il merkezinde gerekse ilçelerde trafiğin güvenliği için çalışmalarını sürdürüyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com