Polis aileleri birleştirdi

Polis aileleri birleştirdi
2005 yılında ayrılan ancak birlikte yaşamaya devam eden 3 çocuklu çift, Kütahya Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ikna edilerek karakolda nikahları kıyıldı.

2005 yılında ayrılan ancak birlikte yaşamaya devam eden 3 çocuklu çift, Kütahya Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ikna edilerek karakolda nikahları kıyıldı.
Birbirlerini seven çift bir süre önce maddi imkansızlıklar nedeni ile boşandı. Boşanmalarına rağmen birbirlerinden ayrılamayan Mürüvvet Çelik ve Mehmet Köktürk çiftinin büyük oğlu anne ve babasının tartıştıkları bir gün annesini korumak adına Polis karakoluna başvurdu. Yaşı küçük olduğu için Çocuk Şubesi tarafından dinlenen ailenin büyük oğlu, Polis yetkilileri tarafından ailenin tekrar nikah kıyılarak bir araya getirilmesi için çalışma başlattı.
Kütahya Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şehirleşme kültürü ile insanlar daha da yanlızlaştı. Aileler karşılaştığı problemleri çözemeyince, çözümsüzlük ayrışmalara, kavgalara ve düşmanlıklara sebebiyet veriyor. Daha önce evlenmiş 3 tane çocukları olan bu çocuklar çok başarılı ve çok sağlıklı çocuklar olmasına rağmen problemi kendilerinin çözemediğini gören aileler boşanma safhasına geçmişler, boşanmanın da çözüm olmadığını görünce yine beraber yaşamalarına devam etmişler. Hem evli gibi yaşayacaklar hem de nikah kıymadığı için bekar gibi duracaklar. Bu da problemi askıya almış çözüm noktasına gelememişler. Hem hanım efendi hem beyefendi evlenmek istemelerine nikah kıymak istemelerine rağmen, toplumdan bir destek göremediği için bunu başaramamışlar. İnsanlarımız şehirleşme kültürüyle tamamen yanlızlaştı. Komşuluk ve akraba ilişkileri zayıfladı. Toplumumuzda bu vazife herkese düşüyor. Polis teşkilatı olarak bizde kendimizi sorumlu hissettik. Aileleri tekrar nikah masasına oturtmaya çalışarak mutluluklarını sağlamaya çalıştık.” Dedi.
En çok sevinen ise 3 çocuklarından biri engelli olan ailenin çocuklarıydı. Bu nikah ile hayatlarında yeniden temiz bir sayfa açtıklarını söyleyen çift birbirlerini üzmeyeceklerin söyledi.
Çocukların Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık'a olan sevgi gösterileri bu nikahtan en çok çocukların sevindiğini ortaya koydu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com