Polis Akademisi sınavı Meclis’e taşındı

Polis Akademisi sınavı Meclis’e taşındı
CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, Polis Akademisi’ndeki sınav ve iddiaları Meclis’e taşıdı.
CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, TBMM Başkanlığı’na, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
 
"Polis Akademisi'nde sınavlar tamamlandıktan sonra yapılan 'değerlendirme yöntemi değişikliği' ile not ortalaması 100 üzerinden 20 hatta 18 olan öğrencilerin dahi sınıf geçirildiği basına yansımıştır" diyen Kesimoğlu, şu soruları yöneltti:
 
“Sınavlarından geçer not alamadığı ve ‘başarısız’ sayıldığı halde ‘bağıl değerlendirme yönergesi değişikliği’ ile başarılı sayılan tam olarak kaç öğrenci bulunmaktadır? Yönerge değişikliği kimin talimatıyla kim tarafından yapılmıştır?
 
Söz konusu yönerge değişikliğinin birkaç öğrencinin sınıfı geçebilmesini sağlayabilmek adına yapıldığı doğru mudur? Dönem sonunda yapılan bu yönerge değişikliği ile ne amaçlanmaktadır? Konuyla ilgili bir işlem başlatılmış mıdır?
 
Hem öğretim üyelerinin hem de çalışarak başarılı olan öğrencilerin tepkisine neden olan bu durumun düzeltilmesi için girişimde bulunulması, gerekli düzenlemelerin yapılarak hatanın düzeltilmesi düşünülmekte midir? Bu doğrultuda alınmış bir önlem bulunmakta mıdır?” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com