Polis, besicileri hayvan hırsızlıklarına karşı uyardı

Polis, besicileri hayvan hırsızlıklarına karşı uyardı
Hisarcık İlçe Emniyet Amirliği ilçe merkezinde bulunan ahır sahiplerini ve hayvan üreticilerini tek tek ziyaret ederek hayvan hırsızlıklarına karşı alınacak önlemler konusunda bilgiler verdi.

Hisarcık İlçe Emniyet Amirliği ilçe merkezinde bulunan ahır sahiplerini ve hayvan üreticilerini tek tek ziyaret ederek hayvan hırsızlıklarına karşı alınacak önlemler konusunda bilgiler verdi.
Polis Merkezi Amiri Naim Ünver ile ilçe merkezinde bulunan ahır sahiplerini ve hayvan üreticilerini tek tek ziyaret ederek hayvan hırsızlıklarına karşı alınacak önlemler konusunda bilgiler veren İlçe Emniyet Amiri Tarık Türkoğlu, “Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle son zamanlarda Kütahya il ve İlçelerinde hayvan hırsızlığında artış olmuştur. Bizi sevindiren şu ana kadar ilçemizde herhangi bir hayvan hırsızlığının olmamasıdır. Bundan sonra da olmaması için ilçe merkezimizde bulunan hayvan üreticileri ve ahır sahiplerini tek tek ziyaret ederek ne gibi tedbirler alabileceğimiz konularında bilgiler verdik. Önlem amacıyla büyükbaş ve küçükbaş hayvanları bulunan sürü sahiplerine imkânları ölçüsünde ağıl ve ahırlarına çevre aydınlatması ve ikaz sistemi taktırmalarını önerdik. Bu arada hayvan sahipleri arazide hayvanları kapatmak için kullandıkları dam ve ağıllarını başıboş bırakmamalarını ve kontrol etmeleri konusunda uyardık. Ayrıca vatandaşların çevrede gördükleri Şüpheli şahısları derhal 155 Polis İmdat telefonuna veya Hisarcık İlçe Emniyet Amirliği 0.274 481 52 64 numaralı telefona bildirmelerini istiyoruz. Hayvan alımı amacıyla gelen ya da satıcı kılığında gelen şahıslara mümkün olduğunca ahırları ve hayvanların yeri göstermemeleri, şüpheli bir durumda İlçe emniyet Amirliğine bilgi vermeleri, şahısların açık kimlikleri ve geldikleri araç cins ve plakaları özellikle not edilecek ve plakalarında sahte olabileceği hususu unutulmamalıdır. Hayvan alımı yapan yabancı şahısların dolandırıcı olabileceği düşünülerek alım satımlarda dikkatli olunmalıdır. Çevrede görülen hayvan hırsızlığı yapmaya müsait kamyon ve kamyonet türü araçların şüpheli durumda görülmesi halinde derhal 155 Polis imdat telefonuna bilgi vermelerini, ilçemizde bundan sonra da hayvan hırsızlığı olmaması ve vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmemesi için gerekli tedbirleri uygulanmasını istiyoruz“ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com