'Polis Bizi Takip Ediyordu!'

'Polis Bizi Takip Ediyordu!'
Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın avukatından ilginç iddia....

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın avukatı Doğan'ın iddiasına göre, iki hakim ve bir avukat Hatay'da otele gitmeden önce bir restoranda yemek yediler. Bu sırada restoranın önünde iki araç içinde bekleyenlere, restoran sahipleri kim olduklarını sordu. Araçtakiler, “hakimlerin koruması” olduklarını söyledi. Buna rağmen şüphelenen restoran çalışanları bu iki aracın plakasını aldı. Hakimler ve avukat Doğan restorandan çıktıktan sonra iki araç da oradan ayrıldı.

Takipteki araçların markalarını verdi

Otel odasında yapılan baskından sonra restoran önünde bekleyen ve içerde hakimlerin olduğunu bilen bu kişilerin kimliği önem kazandı. Avukat Doğan, iki aracın plakasını edindiklerini, ayrıca Honda ve Hyundai marka iki aracın kendilerini takip ettiğine ilişkin görüntülerin de olduğunu belirterek, savcılıktan bu kişilerin kimliğini ortaya çıkarmasını beklediklerini söyledi. Doğan, kendilerini takip edenlerin Emniyet istihbarattan olduklarını da ileri sürdü.

Görüntülere yayın yasağı konuldu

Bu arada Sincan 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, hakimlerin asılsız ihbar üzerine odalarına yapılan baskında polisin çektiği görüntülerin bazı internet siteleri ve televizyon kanallarında yayınlanması üzerine Kaçmaz tarafındarn yapılan başvuruyu kabul etti ve görüntülerin yayınını yasakladı. İki hakim ve bir avukatın Hatay'da kaldıkları otel odalarının asılsız bir ihbarla basılmasının ardından polisin yaptığı video çekiminin sızdırılması hakkında soruşturma başlatılmıştı. Adalet Bakanlığı olayla ilgili yaptığı açıklamada, hakimlerin odalarının basılarak aranması konusunda bir değerlendirme yapmaktan kaçınarak olayla ilgilerinin olmadığını savunmuştu. Baskın mağdurlarından hakim Özdemir ise yaşananlara ve Bakanlığın açıklamasına tepki göstererek “Bakanlığın görevi bizi düşman olarak görüp, bizi izlettirip dinleterek bunları yaptırmak değildir. Böyle saldırılar demokratik ülkelerde değil, faşist devletlerde olur” demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com