Polis Bu İsimlerden Şüpheleniyor

Polis Bu İsimlerden Şüpheleniyor
Tatlıses'in uğradığı suikastin arkasındaki isim ya da isimlerin kim olduğuna dair birçok senaryo ortaya atıldı. İşte polisin şüphelendiği isimler...

İbrahim Tatlıses'e yapılan saldırıyı kim azmettirdi?

Asayiş ve Organize polislerinden oluşan özel ekip üç ihtimal üzerinde duruyor:

1- Yüklü miktarda borç para alıp ödeyemediği tefeci grubu.
2- Borç para vermeyi reddettiği Sauna Çetesi'nin lideri Kasım Zengin.
3- Tatlıses'in, Kuzey Irak'taki ortağı Rüşdi Said Kadir

İstanbul polisi, İbrahim Tatlıses'e düzenlenen silahlı saldırının perde arkasındaki ismin peşine düştü.  Polis, üç ihtimal üzerinde duruyor:  Soruşturmayı yürüten polisin listesindeki ilk sırada bir tefeci grubu yer alıyor. İddiaya göre İbrahim Tatlıses, Kuzey Irak'taki inşaat şirketi ortaklığı için piyasadan yüklü miktarda borç aldı. İşlerin ters gitmesi üzerine borçlarını ödeyemeyen Tatlıses, tefecilere başvurdu. Borçlarını kapatan türkücü, bu kez de tefecilerden aldığı parayı ödeyemedi. Tefecilerin baskılarından bunalan Tatlıses, 'Tehdit ediyorlar' diyerek savcılığa başvurdu.

Polisin üstünde yoğunlaştığı bir diğer seçenek ise 'Sauna Çetesi'nin lideri Kasım Zengin...

İddiaya göre Zengin, Tatlıses'i arayarak 300 bin dolar borç istedi. Tatlıses, parayı vermeyince Zengin'in tehditlerine maruz kaldı ve Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu. Savcılık dosyayı 'Sauna Çetesi' ile 'Ergenekon' bağlantısını soruşturan Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e gönderdi.

ortak1.jpg

BU İŞİ KIVIRAMADIN ORTAK
LİSTEDEKİ bir başka isim ise Mısırlı işadamı Rüşdi Said Kadir... İbrahim Tatlıses, 3 Mart günü savcılığa giderek, Kuzey Irak'ta birlikte inşaat yaptığı ortağı Said Kadir'in kendisini tehdit ettiğini söyledi. İddiaya göre Tatlıses, Kuzey Irak'taki inşaatta çalışması için Türkiye'den taşeron bir firma buldu ancak firma işi yarım bıraktı. Bunun üzerine İbrahim Tatlıses'i arayan Kadir, 'Senin yüzünden inşaat durdu, işi kıvıramadın. Bu zararı sen karşılayacaksın' diye tehditte bulundu.

TATLISES'in adı PKK'nın şehir yapılanması KCK iddianamesinde de geçmişti. Örgüt üyeleri arasında geçen telefon görüşmelerinde Almanya'da konser vermesi örgüt tarafından engellenen Tatlıses'in yasağın kaldırılması için bazı tanıdıkları aracılığıyla maddi destekte bulunmak için teklif götürdüğü iddiaları yer almıştı.

2arac.jpg

İki saldırgan, tek silah, 11 mermi

Önceki gece Maslak'ta İbrahim Tatlıses'e düzenlenen silahlı saldırının detayları ortaya çıktı... Çevredeki güvenlik kamerası ve MOBESE kayıtlarını inceleyen Cinayet Masası dedektiflerinden alınan bilgiye göre saldırı şöyle gerçekleşti:

- Saat 23.20'de Beyaz TV'deki programı biten İbrahim Tatlıses, 00.30 sıralarında asistanı Buket Çakıcı'yla birlikte, şoförü Hakan Çalışkan'ın kullandığı Mercedes marka otomobiline bindi. 

-  Tatlıses, şoförünün yanına; Çakıcı ise sol arka tarafa oturdu. İki korumanın içinde bulunduğu diğer otomobil de Tatlıses'in arkasından hareket etti.

-  Otomobiller Nurol Plaza'nın önünden ana yola çıkarken, Büyükdere Caddesi'nde pusuda bekleyen gri renkli Linea marka otomobil harekete geçti.

-  İki kişi olduğu öğrenilen saldırganlar biri otomobili kullanırken, diğeri sağ arka camı açarak kalaşnikofla ateş etmeye başladı.Mermilerden biri ön sağ koltukta oturan İbrahim Tatlıses'in başına, diğer mermi ise sol arka koltukta oturan Buket Çakıcı'ya isabet etti.

-  Şoför Hakan Çalışkan başını eğerek saldırıdan yara alamadan kurtulmayı başarırken; Tatlıses'in emekli özel harekat polislerinden oluşan iki kişilik koruma ekibi ise karşı ateş açmaya fırsat bulamadan, saldırganlar olay yerinden kaçtı.

-  İbrahim Tatlıses ve Buket Çakıcı, önce Özel Levent Hastanesi'ne sonra da Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürerken, yeni bir iddia ortaya atıldı: Saldırının hemen öncesinde fotoğraf çektirmek isteyen bir genç aracı yavaşlattı.

İyileşmesi için servetimi veririm
İBRAHİM Tatlıses'i tehdit ettiği ileri sürülen Mısırlı işadamı Rüşdi Said Kadir'le birkaç ay önce röportaj yapan 'Rudav' gazetesi yazarı Revval Kerim Veli, 'Kuzey Irak'ta işler pek parlak gitmemiş. Said Kadir, 'İbrahim Tatlıses'in bu projelerde bir kuruş parası yoktur sadece bizden para alıyor' dedi. Yayınladıktan sonra ise tekzip etti... Bu bizde kuşku uyandırdı, elimizde teyp kayıtları da var. Bir hafta önce Kadir ile Tatlıses, İstanbul'da buluşmuş. Ama anlaşamamışlar' diye konuştu. AA'ya konuşan Kadir ise, '9 gün önce İstanbul'da görüştük. O benim kardeşim. İyileşmesi için servetimi vermeye hazırım. Dünyada benden daha fazla üzülen yoktur' dedi.

Yorgunum dostlarım!
TELEVİZYON programı çıkışında uğradığı silahlı saldırıda başından vurulan İbrahim Tatlıses'in ismi 38 yıllık sanat hayatı boyunca şarkıları ve ticari başarıları kadar birçok adli olayla da anıldı.

1981: İzmir Fuarı'nda polise hakaretten cezaevine girdi.
1990: Kokain operasyonunda adı geçen ünlüler arasındaydı. 1994'te beraat etti.
1990: Yapımcı Şehmuz İlgin'le kaset yüzünden ihtilafa düştü. Etiler'deki villası kundaklandı.
1990: Maksim Gazinosu'nda sahnedeyken bacağından vuruldu. Saldırganlar Ramazan Yetişen ve Fuat Aslan, 'Bize kaset sözü verdi ama yapmadı' dedi.
1995: Hasan Heybetli'nin yeğeninin sünnet düğününde ateş açtığı için tutuklandı.
1998: Eski menajeri Hasan Bora ile arası açıldı. Bora'nın müzik şirketi, Tatlıses'in oğlu Ahmet Tatlı, kardeşi Hüseyin Tatlı ve adamları tarafından basıldı. Olaydan bir hafta sonra Tatlıses'in işyerleri kurşun yağmuruna tutuldu, gece yarısı otomobili kurşunlandı.
2000: Şoförünün kullandığı otomobilde ruhsatsız iki tabancayla yakalanınca kelepçelenip gözaltına alındı.
2002: Eşi Derya Tuna, Günay'ın önünde ayağından vuruldu. Tuna'nın polise 'Beni İbrahim Tatlıses ile oğlu vurdurttu' dediği, ancak tutanağa imza atmadığı ve sözlerini reddettiği iddia edildi.
2003: Dansöz Asena, Tatlıses'in televizyon programının çekimine gittiği stüdyonun girişinde ayağından vuruldu.
2005: Asena, verdiği bir röportajda Tatlıses'in kendisini dövdüğünü ve günlerce hastanede yattığını açıkladı.
2006: Organize suçtan yargılandı. 'Sauna Çetesi' iddianamesinde sanık listesindeydi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com