Polis bubi tuzaklarından eve giremedi

Polis bubi tuzaklarından eve giremedi
ABD'nin Denver kentinde bir sinema salonunu basarak 12 kişiyi öldüren saldırganın evinde henüz detaylı arama yapılamadı. Polis evin bubi tuzaklarıyla dolu olduğunu açıkladı.
ABD'nin Colorado eyaletindeki Denver kentinde bir sinema salonunda Batman filminin ilk gösterimi sırasında seyircilerin üzerine ateş açarak 12 kişiyi öldüren silahlı saldırganın, eylemi haftalardır planladığı ortaya çıktı. Saldırganın internet üzerinden 6 bin mermi satın aldığı tespit edildi.
 
Saldırıyı gerçekleştiren 24 yaşındaki James Holmes'la ilgili bilgi veren Aurora polis şefi Daniel Qutes, silahlı saldırganın evini bubi tuzakları ile donattığı için henüz ayrıntılı bir arama yapamadıklarını söyledi.
 
POLİS EVE GİREMİYOR 
 
Holmes'un dairesinde ev yapımı çok gelişmiş silahlar bulunduğu ve bubi tuzaklarının eve girecek kişiyi öldürecek ya da ciddi bir biçimde yaralayacak şekilde yerleştirildiği belirtildi.

BİNAYI HAVAYA UÇURMAK İÇİN SIVI 
 
Holmes'un evindeki tüm bubi tuzaklarının etkisiz hale getirilmesinin zaman alacağını belirten polis şefi James Holmes, apartman dairesinde tüm binanın patlamasına yol açabilecek ısı yükseltici sıvıların da bulunduğunu söyledi.

İNTERNETTEN 6 BİN MERMİ 
 
Aurora bölgesindeki Century 16 sinemasında katliam gerçekleştiren 24 yaşındaki eski tıp öğrencisi James Holmes'un, 22 Mayıs ve 6 Temmuz arasında silah dükkanlarından bir adet yarı otomatik saldırı tüfeği, bir adet 12 kalibrelik Remington marka av tüfeği ve iki adet 40 kalibrelik Glock marka tabanca satın aldığı, internet üzerinden de 6 binden fazla mermi temin ettiği de ortaya çıktı.
 
Aurora polis şefi Daniel Oates, Holmes'un mermileri taşımak için çok sayıda şarjör de aldığını ve olay yerinde saldırı tüfeği için 100 mermi taşıyan birkaç şarjör bulunduğunu söyledi.  (EAK)


Ntvmsnbc


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com