Polis devleti Türkiye!

Polis devleti Türkiye!
Türkiye’de dün yaşanan iki olayda polislerin halka ve halkın avukatlarına karşı ne kadar tahammülsüz olduğunu ortaya çıkardı.

Silivri Cezaevi’nde gerçekleşen Ergenekon duruşması öncesinde mahkeme salonuna girmek isteyen sanık yakınları ve sanık avukatlarına izin vermeyen polis barikatları mahkeme salonundan yüz metrelerce öteye kurdu.
 
Milletin vekillerinin dahi barikatların üzerinden atlayarak girebildiği mahkeme salonuna çoğu sanık yakını ve sanık avukatı giremedi.
 
Duruşma salonuna girmek isteyenler ile polis arasında yaşanan arbede polisin ve jandarmanın sıktığı tazyikli su ve biber gazıyla daha içinden çıkılmaz bir hal aldı.
 
CHP’Lİ VEKİL AYAĞINI KIRDI
 
Olaylar sırasında 63 yaşında bir kadın gözünden yaralanırken, CHP’li milletvekili Mahmut Tanal bacağını kırdı.
 
ÇHD’Lİ AVUKATLARA İNSANLIK DIŞI MÜDAHALE

 
Dün yaşanan bir başka olay ise Çağlayan Adliyesi’ndeydi.
 
Çağdaş Hukukçular Derneği üyeleri DHKP-C operasyonu kapsamında 9 avukatın tutuklanmasını protesto etmek için Çağlayan Adliyesi’nde protesto gösterisi gerçekleştirdi.
 
Adliye önünde toplanan avukatlara polisin müdahalesi gecikmedi!
 
Adliye koridorlarında afiş asmak isteyen bir grup avukata ise güvenlik görevlilerinin müdahalesi çok sert oldu. Yaka paça yerlerde sürüklenen avukatlardan 5’i gözaltına alındı, 2 avukat da yaralandı. (CTO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com