Polis durdu, onlar vurdu

Polis durdu, onlar vurdu
İBB önündeki yıkım protestosunda polis önlem aldı ancak 'müdahale'yi onlar yaptı.
Sayıları sadece 3 olan göstericiler özel güvenlik görevlilerinin coplu müdahalesine maruz kaldı. Büyükşehir belediyesine bağlı zabıtalar eylemcileri yerde sürükledi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
Halk Cephesi üyesi 5 kişilik bir grup, Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan yıkımları protesto etmek amacıyla bugün de Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde toplandı.
 
BELİ SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ COPLADI
 
Grup basın açıklaması yaparken belediye binasının protokol giriş kapısı önünde de aynı gruptan 3 eylemci slogan atmaya başladı. Eylemcilere belediye binasını korumakla görevli özel bir güvenlik şirketine bağlı çalışan güvenlik görevlileri oldukça sert sekilde müdahalede bulundu. 
 
GÖREV YERLERİNİ BIRAKARAK MÜDAHALE ETTİLER
 
Güvenlik görevlileri, 3 eylemciyi yola yatırdı, copladı. Bir güvenlik görevlisinin sert müdahaleyle yere yatırdığı bir eylemci başını demirlere vurmaktan son anda kurtuldu. Yere düşen eylemciyi bu kez belinde ve omuzunda silah bulunan bir güvenlik görevlisi coplamaya başladı. Güvenlikçileri araya giren sivil polisler uzaklaştırdı. 
 
ZABITALAR DA EYLEMCİ AVINDA
 
Ancak bu kez de zabıta ekipleri devreye girdi. Zabıtalar, direnen göstericileri karga tulumba yerde sürükledi. Basın açıklaması yapan grup da diğer 3 eylemciye destek verince uzun süre arbede yaşandı.
 
ÇEVİK KUVVET DE ORADAYDI
 
Arbedeye, belediye önünde önlem alan çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Polis, neredeyse eylemcileri zabıta ve güvenlik görevlilerinin elinden kurtararak gözaltına aldı. Eylemciler polis minibüsüne bindirilerek emniyete götürüldü.
 
3 GÜNDÜR EYLEM 3 GÜNDÜR MÜDAHALE
 
YIkımları protesto eden Halk Cephesi'ne üyes gruplar , 3 gündür İBB önünde eylem yapıyor. Ancak eylemcilere her seferinde müdahale ediliyor. Çarşamba günü gerçekleşen ilk eylemde CHP milletvekili Mahmut Tanal başından yaralanmıştı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com