Polis Evi’ne roketli saldırı!

Polis Evi’ne roketli saldırı!
Ankara Dikmen'deki Polisevi'ne roketatarlı saldırı düzenlendi

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Ankara Dikmen'deki Polisevi'ne ait ek binaya düzenlenen roketatarlı saldırıda ilk belirlemelere göre maddi hasar meydana geldi.

"ANA BİNA HEDEF ALINDI"

Dikmen'deki saldırıyla ilgili polis yetkililerinden alınan bilgiye göre, saldırıda roket ana binayı hedef aldı.

Polisevi'nin ana hizmet binasına bir roket isabet etti. Yetkililer, saldırıda ilk belirlemelere göre ölen yada yaralananın olmadığını bildirdi.

DİKMEN'DE KIRMIZI ALARM

Dikmen'de polis, Dikmen Kavşağı'nı trafiğe kapattı. Olay yerinde ikinci bir patlamanın olma ihtimaline karşı polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Emniyet Genel Müdürü de incelemerlerde bulunmak için olay yerine geldi. İtfaiye olay yeri incelemede olay yerinde incelemelerde bulundu. Saldıranların 2 kişi olduğu tahmin ediliyor. Polisevine giden bütün yollar kapatıdı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada saldırıda ölen yada yaralanan olmadığı bilidirildi.

GÜLER'DEN SALDIRI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Muammer Güler saldırıyla ilgili olarak, “Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sosyal hizmetler binası olarak kulanılan ek binasının 3. katına, polisevinin ise 1. katına iki adet roketatar mermisi isabet etmiştir. Can kaybı ve yaralımız yok. Saldırganlar Çetin Emeç yolu üzerindeki kaldırımda çalılıkların arasından ateş etmişler. Ateş ettikleri noktada patlamamış bir roketatar mermisi, bir sırt çantası ve bir örgüte ait bez parçası bulunmuştur. Faillerin yakalanması için bütün birimlerimiz harekete geçti. Faillerin araba veya Dikmen Vadisi’ne girerek kaçtıklarını değerlendiriyoruz” dedi.

Güler, olay yerine bırakılan bez parçasının hangi örgüte ait olduğu sorusuna ise, “Şu anda bir önemi yok. Yanıltma amaçlı bırakılmış olabilir. Her türlü incelememiz sürüyor” dedi.(MUE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com