''Polis-Halk Yürüyüşü''

''Polis-Halk Yürüyüşü''
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıl dönümü dolayısıyla Kütahya'da ''Polis-Halk Yürüyüşü'' yapıldı. 30 Ağustos İlköğretim Okulu'nun önünden başlayan ve Cumhuriyet Caddesi'nde devam eden yürüyüş, Zafer Meydanı'ndaki Valilik binasının önünde

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıl dönümü dolayısıyla Kütahya'da ''Polis-Halk Yürüyüşü'' yapıldı. 30 Ağustos İlköğretim Okulu'nun önünden başlayan ve Cumhuriyet Caddesi'nde devam eden yürüyüş, Zafer Meydanı'ndaki Valilik binasının önünde sona erdi.
Yürüyüşe, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, emniyet müdür yardımcıları, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Polis çocuklarının ''Polisi seviyorum, güvendeyim'' yazılı pankartla grubun önünde yürümesi dikkati çekti.
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıl dönümü Kütahya'da coşku ile kutlandı. Engelli vatandaşlarının da katıldığı yürüyüşe Vali Kenan Çiftçi ve Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça engelli vatandaşlara ve çocuklara yakın ilgi gösterdi.
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliğinin birlikte başkatmış olduğu “mavi kapak”kampanyası kapsamında toplanan kapaklarla elde edilen 4 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi vatandaşlara Belediye Başkanı ve Vali tarafından teslim edildi.
Fatih ilköğretim okulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından destek verilen proje kapsamında 10 bin kapak toplandı. Bu kampanya ile çevreyi koruma, engelli vatandaşların sorunları na duyarlılık ve aynı zamanda polis-halk bütünleşmesi hedeflendiği dile getirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com