"Polis, halka karşı zor kullanan bir kolluk gücü"

"Polis, halka karşı zor kullanan bir kolluk gücü"
TBMM'de bir basın toplantısı yapan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Dikmen Vadisi'nde gerçekleşen yıkım sırasında çıkan çatışmada topladığı göz yaşartıcı bomba ve benzeri materyalleri gazetecilere gösterdi.

Levent Gök, "Melih Gökçek'in egosu tatmin edilsin diye birçok insan yaralandı. Kolları bacakları kırıldı. Kalp krizi geçirenler oldu. Bayılanlar oldu" diyen Gök, "Bu hafta Polis Haftası. Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 167'inci yılını kutluyorum. Bu, polisin halkla kucaklaşıp, kaynaşması gereken bir hafta. Maalesef polis, halka karşı zor kullanan bir kolluk gücü olarak algılanmaya tabi olmuştur" şeklinde konuştu.

Dikmen Vadisi'nde bir gecekondunun yıkımı için 6 saat çatışma yaşandığının altını çizen Gök, "TBMM'nin iki kilometre ötesinde yaşananlara seyirci kalındı" diyerek şöyle devam etti: "Türkiye'de mi yaşıyoruz yoksa ciddi bir savaş yaşanan dünyanın bir başka ülkesinde mi yaşıyoruz ayırt etmek mümkün değildi. Orantısız güç kullanıldı. Yüzlerce Dikmen Vadisi halkının karşısında 500'ü aşkın polis gücü vardı. Sürekli patlamalar ve göz yaşartıcı bombalar ile ortam insanlık dramının yaşandığı bir tabloya dönüştü. Çocuklar, yaşlılar vardı. Melih Gökçek'in egosu tatmin edilsin diye birçok insan yaralandı. Kolları bacakları kırıldı. Kalp krizi geçirenler oldu. Bayılanlar oldu."

Melih Gökçek'in görevinin barınma olanağı bulamayanları barındırmak olduğunu hatırlatan Gök, "Başbakan'ı uyarıyorum, Ankara Valisini ve haddini bilmeyen Belediye Başkanı'nı uyarıyorum. 600 evi ilgilendiren yıkım hadisesinin yaratacağı tahribatı Melih Gökçek ne yapsa üzerinden atamaz" dedi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com