‘Polis halkı galeyana getirdi’

‘Polis halkı galeyana getirdi’
Ayazağa esnafı kavganın bu denli büyümesinde polisin suçu olduğunu savunuyor.
Şişli Ayazağa’da “kızlara laf atma” iddiasıyla mahalle sakinleri ve Zorlu İnşaat’ta çalışan Kürt kökenli işçiler arasında çıkan kavganın ardından sorun kökten çözüldü 2 grubun akşam saatlerinde karşı karşıya geldiği lunapark kapatıldı! Bölge esnafı polisin yetersiz kaldığını ve yaptığı anonslarla halkı “galeyana” getirdiğini savundu.
 
Ayazağa Mahallesi Atatürk Caddesi’nde pazar gecesi yaşanan olayların ardından bölgedeki polis kontrolü devam ediyor. Olayların başladığı yer olan Ayazağa İlköğretim Okulu’nun bahçesinde kurulan lunapark kaldırılırken lunapark alanında çevik kuvvet polisleri nöbet tutuyor. Bölge esnafı lunaparkın bölgenin tek eğlence merkezi olduğunu belirterek kaldırılmasına karşı çıkıyor. Olayların tarafı olan inşaat işçilerine ise Zorlu Holding tarafından “konuşma yasağı” getirildi.
 
Muhtar Özkan Sucu, inşaat şantiyesinin 2009 yılında kurulduğunu belirterek “O tarihten bu yana hiçbir şekilde olay yaşanmadı. Buraya lunapark kurulunca özellikle geceleri çok kalabalık oluyor. Olay da zaten bu kalabalıkta çıktı. 3-5 kişinin karıştığı kavga kısa sürede kontrolden çıktı” dedi. İnşaat şantiyesinde 1450 işçinin konteynırlarda yaşadığını anlatan Sucu, “Bunlardan yaklaşık 600’ü taşeron. Olayları da bunların çıkardığını öğrendik. Zaten işlerine son verildi ya da başka bölgelere kaydırıldı. Biz de mahalle gençleriyle bir araya geliyoruz ve sakin olmalarını söylüyoruz” diye konuştu.
 
Olayların tanığı bölge esnafı ise kavganın bu denli büyümesinde polisin suçu olduğunu savunuyor.
 
POLİS ANONSU TETİKLEDİ
 
Esnafın iddiaları şöyle: “Bu şantiyede çalışan işçiler daha önce de olaylara karıştı. Fakat Ayazağa Polis Karakolu bunları önleme ve yakalamada yetersiz kaldı. Ellerini kollarını sallayarak kaçtılar. Olayların çıktığı gün de polis, ilk anda kavgaya karışanları gözaltına almadı. Lunaparkla karakol arası çok kısa mesafade. Olaylar büyüyünce de toplumsal olaylara müdahale aracından kavga edenlere küfredildi. ‘Dağılın lan o.ç.’ denildi. Bunları duyduk biz. Bunun üzerine kavga edenler daha da galeyana geldi. Polis daha sakin olmalı, nöbet tutmakla lunaparkı kaldırmakla sorun çözülmüyor.” (SNK)

Cumhuriyet
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com