Polis hatıra ormanı oluşturuldu

Polis hatıra ormanı oluşturuldu
Kütahya-Tavşanlı’da Polis Hatıra Ormanı oluşturuldu.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile İç İşleri Bakanlığı arasında imzalanan Ağaçlandırma Protokolü çerçevesinde ve Türkiye genelindeki Ağaçlandırma ve Erozyon Seferberliği kapsamında yapılan, yoğun şekilde süren ağaçlandırma çalışmaları ile Kütahya-Tavşanlı’da Polis Hatıra Ormanı oluşturuldu.
Tavşanlı 3.Etap TOKİ Evleri yanında kurulan Polis Hatıra Ormanı Ağaçlandırma töreninde fidanlar toprakla buluşturuldu.
Yapılan törene; Kütahya Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, Bölge Müdür Yardımcısı Mücahit Eracar, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Emniyet Müdürü İlyas Murat Erdal, İl Genel Meclisi Üyeleri ,Balıköy Belediye Başkanı Muhsin Berksoy, Tunçbilek Belediye Başkanı Mutahhar Temel, Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanı, İlçe İdare Amirleri, Tavşanlı Orman İşletme Müdürü Göksel Gökçayır ve İşletme Şefleri İle polis memurları ve öğrenciler katıldı. Fidan dikimi için bölgeye gelen gençler ve çocuklar, davetlilerle birlikte anlamlı bir organizasyona imza attı. Polis Hatıra Ormanına 100 adet boylu sedir fidanı ile 200 adet karaçam fidanı dikildi.
Gelecek nesillere bırakılabilecek en güzel hediye olan temiz bir dünya için işbirliği yapan Orman Genel Müdürlüğü ile Emniyet Genel Müdürlüğünün organizasyonu ile yüzlerce fidan toprakla buluştu.
Törende halka 300 adet ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı. Kısa sürede tükenen fidanların dağıtımı, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Fidan almayı başaran çocuklar ise, poşetlere koydukları fidanları evlerine götürmenin mutluluğunu yaşadı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com