Polis, katil zanlısını mor ışık sayesinde buldu

Polis, katil zanlısını mor ışık sayesinde buldu
Eskişehir polisi bıçaklanarak öldürülen Abdullah Çetin'in katil zanlısı Behçet Tekin'i mor ışık sayesinde tespit etti.

Eskişehir polisi bıçaklanarak öldürülen Abdullah Çetin'in katil zanlısı Behçet Tekin'i mor ışık sayesinde tespit etti.

Polis, cinayetten sonra kullandığı bıçakta ve elbisesinde, öldürdüğü Abdullah Çetin'in kan lekelerini silen zanlı Behçet Tekin'i " liminol sıvı incelemesi" adı verilen mor ışık kullanarak buldu.

Behçet Tekin'in daha önce de 3 kişiyi öldürmek, 8 hırsızlık, 1 yağma ve 1 uyuşturucu başta olmak üzere 13 adet değişik olaydan sabıkası olduğu ortaya çıktı.

Eskişehir'in Tepebaşı ilçesi Ömerağa Mahallesi İnceoğlu Sokak'ta 56 yaşındaki Abdullah Çetin ile arkadaşları birlikte kolonya içtikten sonra, aralarında kavga çıktı. Kavga sırasında, vücudunun pek çok yerinden bıçak darbesi ile yaralandı.

Mahalle sakinlerinin polise haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis, Çetin'in vücudunun çeşitli yerlerine aldığı 7 adet bıçak darbesi ile hayatını kaybettiğini tespit etti. Öldürülen Çetin'in aynı evde Hayrettin K.(64), Mesut Ergan(57) ile kaldıklarını tespit etti. Sözkonusu iki şahıs polise verdikleri ifadesinde, geceleyin Abdullah Çetin ile birlikte paraları olmadığı için kolonya içtiklerini, bu sırada adının 'Behçet' olduğunu bildikleri bir kişinin de kendilerine katıldığını anlattı.

Bunun üzerine harekete geçen polis, kentte yaşayan 'Behçet' isimli tüm şahısların suç dosyalarını çıkardı. Polis, yaptığı araştırmada, birçok suçtan sabıkası bulunan Behçet Tekin üzerine yoğunlaştı. Ardından şüpheliyi takibe aldı. Daha sonra polis şüphelinin evine baskın düzenledi. Şüpheli hakkındaki iddiaları kabul etmedi ve cinayeti işlemediğini söyledi.

Bunun üzerine polis, evde 'liminol sıvı incelemesi' adı verilen 'mor ışık' kullanarak arama yaptı. Aramada, şüpheli Behçet Tekin'in kullandığı bıçak ile montuna ulaştı. Tekin'in montunu ve bıçağını ise kısa süre önce yıkadığı tespit edildi. Polis, bunun üzerine 'mor ışık' kullanarak, Tekin'in bıçak ve montu üzerindeki kan izi araması yaptı. Titiz bir incelemenin akabinde polis, söz konusu bıçak ile montun üzerinde kan izlerini rastlayınca şüpheli Tekin,'i gözaltına aldı.

Emniyete götürülen Tekin, buradaki ifadesinde, cinayeti işlediğini itiraf etti. Polis, Tekin ile birlikte olaya karıştığı tespit edilen Abdullah Çetin'in ev arkadaşı Mesut Ergan'ı da gözaltına aldı. 2 şüpheli emniyetteki ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com