Polis Memuru Nasıl Ergenekoncu Oldu?

Polis Memuru Nasıl Ergenekoncu Oldu?
"Ergenekon" soruşturması kapsamında sorgulanan polis memuru Aydın Bıyıklı, nasıl örgüte üye oldu? İşte çok ilginç bir Ergenekon hikayesi…

Mithat Çetin, elmahaber

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, "Ergenekon" soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve savcılık sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan polis memuru Aydın Bıyıklı’nın “örgüte” üye olmasının çok ilginç bir hikayesi var.

Bıyıklı, kız tavlamak için girdiği Facebook yüzünden “örgüte” üye olmuş!

1 Ocak 1973 Kayseri doğumlu Aydın Bıyıklı, Ankara’da Meclis’te görev yapan 37 yaşında bekar bir polis memuru.

18 yıllık polislik süresince; Hakkari'den İzmir'e çeşitli illerde, Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'ndan TBMM Koruma Müdürlüğü'ne kadar farklı görevlerde bulunmuş.

Bugüne kadar tayini ile alakalı idari bir ceza harici sicilinde başka bir ceza yok.

Peki nasıl oldu da kendi halinde yaşayan bir polis memuru, Ergenekon’dan gözaltına alındı?

İşte biz de bu sorudan yola çıkarak Aydın Bıyıklı’nın neden soruşturmaya dahil edildiğini araştırdık, karşımıza çok ilginç bilgiler çıktı.

Bıyıklı, Facebook’tan arkadaş edinmek için çok sayıda kıza arkadaşlık isteği gönderiyor ve kabul edenlerle sohbet ederek “dostluk” kurmaya çalışıyor.

Bıyıklı’nın arkadaşlık isteği gönderdiği isimlerden biri de ODATV muhabiri İklim Ayfer Kaleli!

Kaleli ile Bıyıklı, Ergenekon’dan gözaltına alınmadan 15 gün önce Facebook aracılığıyla tanışıyorlar.

Soner Yalçın’ı teknik takibe alan polislerin dinlemesine, Yalçın’la irtibat halinde olan İklim Kaleli takılıyor. İklim Kaleli’yi dinleyen polisler oradan da Aydın Bıyıklı’yı dinlemeye başlıyor!

İkili bir süre yazıştıktan sonra, Ankara Kızılay’da bir cafede buluşmaya karar veriyor. Kaleli, Aydın Bıyıklı’nın hem polis, hem Kayserili olmasından hareketle, “sen doğma, büyüme Kayserilisin. Oranın belediye başkanın sekreteriyle gayrimeşru bir ilişkisi varmış. Hatta bu ilişkiden bir çocuğu olduğu söyleniyor. Emniyette bunun bilgileri varmış. Bu konuda bana bilgi ve belge getirmeni istiyorum.” talebinde bulunuyor.

Aydın Bıyıklı, Kayseri’den uzun yıllar önce ayrıldığını, bu konuda bilgi bulmasının zor olduğunu, fakat konuyu araştıracağını söylüyor. Bıyıklı, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne verdiği ifadesinde, böyle konuşmasının nedenini; “kendisini kırmadan geçiştirmek istedim" diyerek açıklıyor.

İklim Kaleli, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ile yaptığı telefon konuşmalarında; Kayserili emniyetçi bir arkadaşının olduğunu, gerekirse belediye başkanını gayrimeşru ilişkisini, Kayseri'ye gidip araştıracağını söylüyor. Kaleli'ye göre; aynı eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun yaptığı gibi, emniyet içerisindeki "vatansever" arkadaşı Aydın Bıyıklı da ona güvenilir bilgiler verecek.

Bıyıklı’nın olayı ”araştırmaya” fırsatının olup olmadığını bilmiyoruz!

Bildiğimiz bir gerçek var ki; Facebook’ta başlayan bu ilginç ilişki, Bıyıklı’yı, “Ergenekon Silahlı Terör Örgütüne yardım ve yataklık edilmesi ile Özel Hayatın Gizliliğinin İhlal Edilmesi” şüphesiyle gözaltına alınmasına neden oldu.

5 Mart’ta yapılan, aralarında gazeteci Nedim Şener, Ahmet Şık, İklim Ayfer Kaleli, Yalçın Küçük’ün de bulunduğu, Ergenekon’un medya dalgasında gözaltına alındı. Bıyıklı, savcılık sorgulamasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bıyıklı’ya Emniyet’teki sorgulaması sırasında soyadı tespit edilemeyen Maria isimli Rus kadınla olan bağlantısı da soruldu: Bıyıklı’nın verdiği cevap aynıydı; Facebook’ta tanıştım, hiç yüz yüze görüşmedim!

Bekar bir polis memuru, az daha Facebook’ta kız tavlama aşkı yüzünden “örgüt” üyesi olacaktı!..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com