Polis, postacıları uyardı

Polis, postacıları uyardı
Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından postacılara "Soygunlara Karşı Önlemler" konulu eğitim konferansı verildi.

Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Kamu Kurum ve Kuruluşlarının güvenliğine ilişkin yürütülen çalışmaları kapsamında Şehit Cavit Kaçmaz Polis Merkezi Amir Vekili Komiser Yardımcısı Hasan Hüseyin Kaya tarafından Gediz PTT Müdürlüğü personeline verilen "Soygunlara Karşı Önlemler" konulu konferansta, muhtemel olaylar öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler ve diğer tedbirler hakkında görsel anlatımlı bilgiler verildi.

Hırsızlıkların Önlenmesi, Gasp Olaylarının Önlenmesi, Kontör ve Para Dolandırıcılığının Önlenmesi, Sorunlar Karşısında Yapılması Gerekenlerin Tespiti, Sorunların Giderilmesi için Çözümler Üzerinde Müzakereler, Önlemlerin Belirlenmesi Başlıklarında geniş bilgi ve görsel slaytların gösterimiyle devam eden konferansın Alınması gereken önlemler başlıklı bölümünde; Alarm sisteminin kurulması. İşyeri güvenlik kameralarının faal durumda bulunması. Güvenlik görevlisinin alınması. Şüphelilerin derhal polise bildirilmesi gibi önemli konularda öncelikle yapılması gerekenler ile olayların meydana gelmesi halinde, polis olay yerine gelinceye kadar görevliler tarafından suçluyu oyalamak adına geliştirilebilecek taktik ve senaryolar anlatıldı.

Komiser Yardımcısı Hasan Hüseyin Kaya, katılımcılar tarafından büyük ilgiyle izlen bir saatlik konferansın son bölümünde soru cevap şeklinde aydınlatılması gereken bütün konulara açıklık getirdi.

Her iki kurum yetkilileri tarafından yapılan değerlendirmelerde; düzenlenen etkinliğin son derece faydalı olduğu ve çalışanların işlerinde moral motivasyonunu artıracak, olaylar karşısında heyecana kapılmayıp daha soğukkanlı olmalarını sağlayacak fevkalade bir program olduğu belirtildi. (VİK)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com