Polis revirlere gaz bombası attı

Polis revirlere gaz bombası attı
Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara destek vermek amacıyla Kızılay Meydanı’nda toplanan göstericilere polisin müdahalesi yaklaşık şiddetlenerek sürdü.

Ankara’da 2 gündür aralıksız süren eylemler, Kızılay Meydanı’nda yapılan gösterilerle devam ediyor.
 
Öğle saatlerinden itibaren Ankara’nın çeşitli bölgelerinden gelen direnişçiler Güvenpark ve Kızılay Meydanı’nda Gezi Parkı’nda yaşananları protesto etmek için toplanırken, polisin eylemcilere müdahalesi şiddetlenerek devam ediyor.
 
BİNA ÇATILARINDAN GAZ
 
Meşrutiyet, Yüksel Caddesi’nde ve Atatürk Bulvarı’nda çatışmalar yoğunlaşırken, polisin ses bombasının yanı sıra, binaların çatılarından da gaz bombası attığı belirtildi.
 
KARARTMA YAPILDI
 
Vücutlarına gaz bombasının isabet etmesi ve aşırı gaz kullanılması sonucu fenalaşan çok sayıda yaralı hastanelere kaldırıldı. Kızılay’da müdahalelerin sertleşmesiyle lambalar karartıldı.
 
BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE SERT MÜDAHALE
 
Öte yandan polisin biber gazının yanı sıra, plastik mermi de kullandığı görüldü. Eylemciler polisin müdahalesine rağmen bulundukları yerden ayrılmazken; polis gün boyu Atatürk Bulvarı üzerinden, TBMM yönünde yoğunlaşan grubun Güvenpark’taki grupla birleşmesine izin vermedi. Başbakanlık önünde sert müdahaleler gerçekleşti.
 
KIZILAY REVİRİNE GAZ BOMBASI!
 
Öte yandan, polis Kızılay’da kurulan revirlere de gaz bombası atarken, Konur'a ambulansların girmesi engellendi. Polisin, apartmanlardan tepki gösterenlere de gaz bombası atması sonucu bazı ev ve işyerlerinin camları atılan bomba kapsülleriyle kırıldığı görüldü. Çok sayıda kişi de gözaltına alındı, ara sokaklarda müdahale devam ediyor.
 
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube’den edinilen bilgiye göre, revire dönüştürülen Odaya başvuran yaklaşık 200-300 hafif-orta ve ağır yaralıya ilkyardım yapıldı. Polislerin Odanın önüne gaz bombası attığı ve içeri girmeye çalıştığı bildirildi.
 
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Batumhan da şubede bulunan gönüllü doktorlar tarafından ayakta tedavi edildiğini, bazı yaralılara ise serum bağlanarak tedavilerinin yapıldığını kaydetti. Batumhan, sivil araçların da ambulans görevi görerek, ağır durumda olan yaralılara hastanelere ulaştırdığını söyledi.
 
MAHALLELİ TAVA TENCERE SOKAKTA

 
Yaşanan olaylara tepki gösteren mahalleliler de kendi evlerinin önünde toplanarak bulundukları sokaklarda hükümet aleyhine sloganlar atıyor. Tencere ve tavalarına vurarak Kızılay’a doğru yürüyüşe geçen mahallelilere yoldan geçen araçlar da kornalarla destek veriyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com