Polis şiddeti dünya gazetelerinde

Polis şiddeti dünya gazetelerinde
Taksim Gezi Parkındaki protestolarında dün gece yaşanan polis şiddeti bu sabah tüm dünya gazetelerinde manşetten verildi.

Gezi Parkı protestolarında 16. güne gelindi ancak polis ve hükümet sert tutumundan hala vazgeçmiş değil. Dün sabah Vali Mutlu önce sadece pankartları toplayacaklarını parktakilere kesinlikle müdahale edilmeyeceğini söyledi ancak akşam saatlerine doğru Gezi parkı içine polis girmeye başladı. Önce mescid revir gibi en dokunulmaması gereken yerleri tazyikli suyla dağıttı, insanlara copla saldırdı ve olmazsa olmaz biber gazıyla parkta sakince oturan bir sürü insana müdahale etti. CNN İnternational'ın canlı yayınlarla bağlanıp gösterdiği orantısız güç ve polis şiddeti bu sabah da dünya gazetelerinin manşetindeydi.

İngiltere'den The Times,  İspanya'dan El Pais, Fransa'dan Le Monde, Almanya'dan Süddeutsche Zeitung, İtalya'dan La Repubblica, Amerika'dan The New York Times ve The Washington Post gazeteleri polisin orantısız güç fotoğrafıyla beraber verdiği haberlerde Erdoğan'ın göstericileri dinlemediğini, göstericilere savaş açıldığını ve Erdoğan'ın kendi sonunu hazırladığını söylüyor.

Yapılan gösterilerle Türkiye'nin dünyaya yanlış tanıtıldığını söyleyen Başbakan acaba kendisinin ve güvenlik güçlerinin tavırları sayesinde dünyada oluşan imajımız hakkında ne düşünüyor? (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com