Polis Şüpheli 15 Kişiyi Gözaltına Aldı

Polis Şüpheli 15 Kişiyi Gözaltına Aldı
Tatlıses'e saldırı olayıyla ilgili 15 kişi gözatına alındı.

İstanbul polisi türkücü İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırı olayıyla ilgili organize suç örgütü lideri Abdullah Uçmak ve 15 adamını gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında tetiği çektiği iddia edilen kişi de var.

Türkücü İbrahim Tatlıses'in soruşturmasında "Sauna Çetesi" ile ilgili çalışma yapan polis, 10 yıl önce 3 adamıyla Tatlıses'i ölümle tehdit ederek, para istediği iddiasıyla yargılanan organize suç örgütü lideri Abdullah Uçmak ve adamlarını yakın takibe aldı. Eski İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanırken Tatlıses'in hasmı olduğunu açıklayan Uçmak, Mayıs 2002 tarihinde tutuklu olarak çıkarıldığı duruşmada "Tatlıses ile aramızda geçmişe dayanan bir husumet var. Benden intikam almak için iftira atıyor" demişti.

Duruşma bitiminde ise tehditler yağdıran Uçmak, "İbrahim Tatlıses, seni i.... yapacağım. Kazığa oturtacağım. Sen görürsün p... Karına kurşun sıkacağına bana kurşun sık. Karı gibi gelip de şikayetçi olma. Mermiyi bana atacaksın ulan çakal" diye bağırmıştı.

6 AY ÖNCE TAHLİYE OLDU

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde çete lideri olmak suçundan yargılandığı davada hüküm giyen Abdullah Uçmak'ın uzun namlulu silah bulundurduğu da iddia edilmişti. 6 ay önce Eylül 2010 tarihinde tahliye olan Uçmak ile İbrahim Tatlıses son olarak 20 Mayıs 2002 tarihindeki duruşmada yüzleşmişti. Sanatçı İbrahim Tatlıses'ten tehditle para istediği ileri sürülen Abdullah Uçmak, 3 adamı ile birlikte yargılandığı davada haraç istemediğini ileri sürmüştü. Uçmak, "Tatlıses daha önce oğlu ve yeğenine beni vurdurdu. İntikam almaya çalışıyor" dedi. Tatlıses ise Uçmak'ı telefonla aradığını belirterek, "Benden para istedi. Durumu kötü olduğundan kan parası olarak 25 milyar verdim. Bu son olayda telefonla bana 'Bir hesabımız var. Vermezsen kötü olur' dedi. Şikayetçiyim" şeklinde ifade verdi.

UÇMAK: İLGİM YOK ÜZÜNTÜ DUYDUM

İstanbul'da yaşayan Uçmak, İbrahim Tatlıses'in vurulması olayının ardından avukatı Ekrem Demirer ile görüştü. Avukat Demirer, müvekkili Abdullah Uçmak'ın Tatlıses'in vurulması olayıyla ilgisinin olmadığını söylediğini belirtti. Geçmişe dayalı bir husumetin olduğunu doğrulayan avukat, Uçmak'ın kendisine olaydan dolayı üzüntü duyduğunu ve kimin yaptığı konusunda da bir fikrinin olmadığını açıkladığını ifade etti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com