Polis Tahrir’de kontrolü ele geçirdi

Polis Tahrir’de kontrolü ele geçirdi
Mısır polisi, asker takviyesi yapılmasının ardından Tahrir Meydanı ve çevresinde kontrolü ele geçirdi.

11 araçlık konvoyla gelen asker ve polisler, Nil sahil yolu ile Tahrir Meydanı'nın çevresindeki büyükelçilik binalarının olduğu bölgede göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullandı.
 
Güvenlik güçleri bazı göstericileri gözaltına alırken, yüzü maskeli bazı kişiler de polise ateş açtı.

Mısır Ambulans Servisi Başkanı Muhammed Sultan,Tahrir Meydanı yakınlarındaki hastanelere nakledilen yaralıların sayısının 34'ü bulduğunu ve bunların çoğunun gazdan zehirlendiklerini, durumu ağır hastaların ise daha büyük hastanelere kaldırıldığını söyledi.
 
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Tahrir Meydanı'nda meydana gelen çatışmalarda 13 polisin yaralandığı bildirilmişti.
 
25 Ocak devriminin 2. yıl dönümü öncesinde başlayan gösteriler 5. gününe girdi. Gösteriler bugün Tahrir Meydanı ve çevresinde yoğunlaşmış, göstericilerin sayılarının artması nedeniyle polis bölgeden çekilmişti.
 
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
 
Mısır 2. Ordu Komutanı Tümgeneral Ahmed Vasfi, ordunun, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin dün aldığı sokağa çıkma yasağını Süveyş Kanalı illeri olarak bilinen İsmailiye, Port Said ve Süveyş'te kararlılıkla uygulayacağını açıkladı.
 
Vasfi düzenlediği basın toplantısında, ''Ordunun görevi güven ortamını sağlamaktır. Sokağa çıkma yasağının getirilmesinin amacı, kaos ortamını yaymak ve kamu huzurunu bozmak isteyen unsurları yakalamaktır. Süveyş Kanalı illerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak'' dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com