Polis vurdu bu hale geldi!

Polis vurdu bu hale geldi!
Taksim'de yaşanan olayları protesto etmek isteyen gruba sert müdahale.

İstanbul Tarlabaşı'nda polisin attığı gözyaşı bombasının başına isabet etmesiyle ağır yaralanan 17 yaşındaki Dilan Alp'in yaşadıklarını Mersin'de protesto eden Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyesi gruba polisten sert müdahale.

Olay, merkez Akdeniz İlçesi İstiklal Caddesi'nde meydana geldi. SDP üyesi 20 kişi, 'Taksim'de devlet terörü. Dilan Alp yoğun bakımda. Anladığınız dilden konuşacağız' pankartı açarak, 'Katil polis hesap verecek', 'Polis defol sokaklar bizim' sloganı attı ve caddeyi trafiğe kapattı.

Gençlerden oluşan gruba müdahale etmek isteyen polis başarılı olamadı. Daha sonra olay yerine çevik kuvvet ve terörle mücadele ekipleri çağrıldı. Sürücülerin de tepki gösterdiği gruba polis dağılmaları uyarısında bulundu.

Grup dağılmayınca, çevrelerini saran çevik kuvvet polisi tarafından gözaltına alınmak istendi. Bu sırada polisler ve gençler arasında arbede yaşandı. Grup, ellerindeki plastik flama sopaları ile polise saldırdı. Gruba müdahale eden polis 13 kişiyi gözaltına alarak, Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com