Polise hain tuzak

Polise hain tuzak
Van'ın Saray İlçesi'nde Kapıköy Sınır Kapısı'nda görevli personeli taşıyan zırhlı polis aracına mayınlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 2 polis yaralandı.
Olay saat 18.00 sıralarıda Özalp-Saray karayolunda meydana geldi. Kapıköy Sınır Kapısı'ndaki görevli polisleri alıp Özalp'a gelmek üzere yola çıkan zırhlı araç, Kazlı Göl mevkiinden geçerken daha önce PKK'lılar tarafından yola döşenen uzaktan kumandalı mayın patlatıldı.

Saldırıda 2 polis yaralanırken, bölgede operasyon başlatıldı. 

10 DAKİKA SÜREN ÇATIŞMA ÇIKTI
 
PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu yaralanan 2 polis memuru, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, mayını yola döşeyip, uzaktan kumandayla patlattıktan sonra da kaçmaya çalışan PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.
 
Uzun namlulu silahlarla açılan ateşe görevli polisler, karşılık vermesinin ardından çıkan çatışma yaklaşık 10 dakika sürdü. Dağlık alana kaçan PKK'lıların yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

YARALALILARIN SAĞLIK DURUMU İYİ
 
İran sınırındaki Kapıköy Sınır Kapısı'ndan Saray İlçesi'ne giderken, PKK'lıların düşediği mayınla 2 polis memuru ile birlikte Kapıköy sınır kapısında hizmetli olarak çalışan bir sivil vatandaş da yaralandı. Polisin aracıyla yolculuk yaparken, mayının patlaması sonucu yaralanan hizmetli Nihat Gürsün, Komiser Melih Uğurparlak ile polis memuru Yunus Doğan 2 ayrı ambulansla YYÜ Araştırma Hastanesi getirildi. Tedavi altına alınan 3 yaralının da sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com