Polise kıyafet uyarısı!

Polise kıyafet uyarısı!
Bazı polislerin saç modellerinde “abartıya” kaçması Emniyet Genel Müdürlüğü'nü kızdırdı...

Kılık-kıyafetine dikkat etmeyerek teşkilatın “imajını” bozan erkek ve kadın polisler bir genelgeyle uyarıldı. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, 81 İl Emniyet Müdürlüğü'ne gönderdiği “genel davranışlar” konulu genelgede, polisin devlet otoritesini temsil ettiğine vurgu yaparak, personelin kılıkkıyafetinden kullandığı araçgerece ve hizmet binalarına kadar her şeyin devlet otoritesine yakışır bir halde olmasını istedi.

Genelgede, polislerde dağınık, uzun ve dikkat çeken saçlara izin verilmeyeceğini vurgulayan Kılıçlar, Emniyet Müdürleri'nden resmi ve sivil çalışan polislerin sık sık denetlemelerini istedi. Kılıçlar, kılık-kıyafet yönetmeliğine uymayan personel hakkında disiplin soruşturması başlatılacağını belirtti.

RESMİ KIYAFETLE SİGARA İÇMEK YASAK


Mehmet Kılıçlar, yayımladığı genelgede gördüğü aksaklıkları şöyle anlattı: “Bir kısım personelin kıyafetlerinin temiz ve ütülü olmadığı, kep veya bereden oluşan şapkalarını elde veya apolet arasında taşıdıkları, saç modellerinde abartıya kaçtıkları, resmi elbise ile sigara içtikleri görülmektedir.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com