Polise Tokatın Ardından Şimdi de...

Polise Tokatın Ardından Şimdi de...
BDP Milletvekili, tartıştığı polisin şapkasını çıkarıp aldı...

VAN'da, BDP İl Teşkilatı tarafından dün düzenlenen nevruz kutlamalarına katılan BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, kontrol noktasında tartıştığı bir polis memurunun başından şapkasını çekip aldı. Bu olay, kamera görüntülerine de yansıdı. Çevik kuvvet polisi S.K., bugün Cumhuriyet Savcılığı'na giderek Milletvekili Üçer hakkında suç duyurusunda bulundu.

BDP'nin Van Kalesi yanında dün düzenlediği nevruz etkinliği, geniş güvenlik önlemleri altında kutlandı. Kutlamanın yapıldığı alana gelenler, kurulan kontrol noktalarında çevik kuvvet polisleri tarafından tek tek aranarak alana alındı. Bu sırada beraberindeki kalabalıkla BDP Van Milletvekili Özdal Üçer de alana geldi. Milletvekili Üçer, polislerden kendisinin ve yanındakilerin aranmamasını istedi. Ancak polis memurları, Milletvekili Üçer'e, yanındakilerin aramadan geçirilmeden alana alınamayacağını söyledi. Bu nedenle Üçer ile polis memuru S.K. arasında tırmanan gerginlik tartışmaya dönüştü. Sinirlenen Üçer, tartıştığı polis memurunun şapkasını başından çekip alarak arama noktasından ayrıldı. Yetkililerin araya girmesiyle de polis mumurunun şapkası Milletveki Üçer'den geri alındı.

Üçer'in tartışıp başından şapkasını çıkardığı polis memuru S.K., bugün Adliye'ye giderek Cumhuriyet Başsavcılığı'na BDP Van Milletvekili Üçer hakkında şapkasını çıkarıp kendisini tehdit ettiği ididasıyla suç duyurusunda bulundu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com