Polisi, Dolandırıcı Sandım!

Polisi, Dolandırıcı Sandım!
Bursa'da, babasının kazada öldüğünü haber veren polise, 'İşim var, gelemem' dediği öne sürülen oğul, o günü anlattı..

Daha önce dolandırıldım. Polis, TC kimlik numaramı sorunca kontör dolandırıcısı sandım.
Bursa'da önceki gün yaşanan bir kaza ve ardından gelişen olaylar Türkiye'yi şoke etti. Osmangazi İlçesi'nde karşıdan karşıya geçen Hasan Okur'a (75) peş peşe iki araç çarptı. Okur olay yerinde yaşamını yitirdi. Polis, memuru cep telefonundan 'oğlum' yazan numarayı aradı. Telefon cevap vermedi. Memur bu kez kendi telefonundan aradı, kazayı haber verdi. Telefonu açan Adnan Okur'un (41) polisin kimliğine ilişkin soruları ve kazayı haber vermesi üzerine 'İşim var gelemem' dediği öne sürüldü. Babasını yitiren Adnan Okur, o gün yaşadıklarını şöyle anlattı:


BEN 'GELEMEM' DEMEDİM
Gece vardiyasından çıkmıştım, evde uyuyordum. Telefonum çalmış, başta duymadım. İkinci kez aranmışım, onu duydum ve açtım. Karşımdaki ses, 'Babanız kaza geçirdi, durumu ağır' diyordu. Uykuluydum, çok şaşırdım. 'Hangi hastaneye gönderiyorsunuz, yerim uzak, şu anda Demirtaş'tayım, ben direkt oraya gideyim' dedim. 'Ben gelemem' demedim.

KİMLİK SORUNCA KORKTUM
Karşımdaki kişi bana, ana adımı, baba adımı, TC kimlik numaramı sormaya başladı. Daha önce dolandırılmıştım. 'Acaba dolandırılıyor muyum? Kontör dolandırıcıları beni aradı' diye şüphelendim ve karşımdaki kişiyi tersledim. Bir iki dakika içinde akrabalarım kazayı haber verdi. Hemen hastaneye koştum. İddia edildiği gibi babamla aramızda küslük yoktu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com