Polisi şehit edene ceza yok

Polisi şehit edene ceza yok
Bursa'nın İnegöl ilçesinde 2 yıl önce karakolda bayram mesaisi yüzünden cinnet getirerek bir meslektaşını öldürüp 2'sini de yaralayan tutuklu polisin davasında karar çıktı.
1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "kasten adam öldürmek, yaralamak ve mala zarar vermek" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen S.K. (31) son kez hakim karşısına çıktı. Son sözünde mahkemenin takdirine sığındığını söyleyen sanığın davasında, mahkeme kararını açıkladı. Sanığın, Adli Tıp Kurumu'ndan gönderilen raporu doğrultusunda cezai ehliyetinin olmayışını göz önünde bulunduran mahkeme, tam teşekküllü ve yüksek güvenlikli bir akıl hastanesine sevkine karar verdi. Ayrıca sanık S.K.'nin "mala zarar vermek" suçundan da beraatine hükmedildi.
 
Sanık avukatı Erkan Aydemir ise, cezai ehliyeti olmayan müvekkilinin tam teşekküllü ve yüksek güvenlikli Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından verilecek 'topluma zararlı değildir' şeklindeki rapor doğrultusunda özgürlüğüne kavuşacağını söyledi.
 
"KULAĞIMA SESLER GELMİŞTİ"
 
Yaklaşık 2 yıldır tutuklu olan S.K., geçtiğimiz günlerdeki ilk duruşmada, olay günü ağır hasta olduğunu ve kulağına kahkaha sesleri geldiğini ifade ederek, "Daha sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Hastanede kendime geldim. Olay sırasında bilincim yerinde değildi. Başka bir şey hatırlamıyorum" diyerek kendini savunmuştu.
 
14 Kasım 2010'da İnegöl Önleyici Hizmetler Büro Amirliğinde meydana gelen olayda, 10 yıllık polis memuru S.K. bayram izni sebebiyle amirlerinden izin alamayınca cinnet getirmiş, beylik tabancasıyla etrafa ateş ederek meslektaşları Halil Kazan'ın ölümüne, Selahattin Arslan ve Murat Solak'ın da yaralanmasına sebep olmuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com