“Polisimiz görevini her zaman fedekarca yapmıştır"

“Polisimiz görevini her zaman fedekarca yapmıştır"
Saadet Partisi (SP) Eskişehir Milletvekili aday adayı Fesih Bingöl, gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisinin görevini her zaman fedakarca yaptığını, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirdiğini, toplumun güvenini ve takdi

Saadet Partisi (SP) Eskişehir Milletvekili aday adayı Fesih Bingöl, gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisinin görevini her zaman fedakarca yaptığını, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirdiğini, toplumun güvenini ve takdirini kazandığını söyledi.
Polis haftası sebebiyle bir parti binasında açıklama yapan Bingöl, 'Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatının 166. Kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz Polis Haftasını kutluyorum' dedi.
Bingöl, 'Adil bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin sosyal ve siyasal alanda egemen kılınmasıdır. Adil bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır. Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükunun adil kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin görevleri arasındadır' diye konuştu.
'Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür.' diyen Bingöl şöyle konuştu: 'Demokrasisi ve ekonomisi güçlü bir Türkiye' de Emniyet Teşkilatımız da güçlü olacaktır kuşkusuz. Bu nedenle ülkemizi bütün sıkıntılardan kurtarıp, güçlü, saygın bir ülke haline getirmek Saadet Partimizin en temel görev ve hedefleri arasındadır. Böyle bir değerlendirme ülkemize, insanımıza büyük katkılar sağlayacağı gibi; devletimizin tüm kurumlarına polis Teşkilatımıza ve polisimize saygının ve güvenin artmasına da sebep olacaktır. Polis Haftası'nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, bu vesileyle, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine selam ve saygılarımla birlikte başarı dileklerimi iletiyorum.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com