Polisiz yalanıyla gasp ettiler

Polisiz yalanıyla gasp ettiler
Fatih'te bir ay önce polis olduklarını söyledikten sonra arama yapma bahanesiyle evine girdikleri 50 yaşındaki Azeri uyruklu işkadını A.H.'nin 8 bin 500 lira ile altın kolyesini gasp ettikleri ileri sürülen 4 kişi gözaltına alındı.
Olayın ardından işkadınını telefonla arayarak tekrar 14 bin lira para isteyen 4 kişi korkularını yenemeyerek ilk buluşmaya gelmeyince bir ay sonraki ikinci buluşma sırasında önlem alan ekiplerce yakalandı.
 
Fatih Nişanca Mahallesi'ndeki evinde yalnız yaşayan 50 yaşındaki Azeri uyruklu tekstilci işkadını A.H. 24 Haziran 2102 tarihinde polise başvurarak, kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından gasp edildiğini bildirdi. A.H. ifadesinde, "Ellerinde telsiz ve kelepçeler bulunan 4 kişi kapımı çalarak evde arama yapacaklarını söyledi. Evin her tarafını aradılar ve buldukları 8 bin 500 lira ile kolyemi alarak gittiler. Daha sonra telefonla arayarak tehditle benden 14 bin lira daha para istediler" dedi. 
 
Bunun üzerine Gasp Büro Amirliği?nce olayla ilgili çalışma başlatıldı. Ekipler, A.H. ile birlikte hareket ederek 4 şüpheliyle buluşma ayarladı. Ancak bu kişiler olayın bir gün sonrasındaki buluşmaya gelmedi. Bir ayın ardından önceki gün tekrar işkadınını telefonla arayarak yine para isteyen 4 kişiye Fatih'te randevu verildi. Sözkonusu yerde önlem alan ekipler, işkadınından parayı almaya gelen Ensar B.(32), Bişar F.(32), Zafer G.(31), Murat B.(30)?u suçüstü yakalayarak gözaltına aldı.
 
Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulamaları yapılan 4 zanlının da daha önceden benzer suçlardan sabıkları oldukları anlaşıldı. Polisteki ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyen 4 zanlı, işkadının kendilerine borcu olduğunu ileri sürdüler. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 kişi Çağlayan?daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com