Polisle Öğrenciler Birbirine Girdi

Polisle Öğrenciler Birbirine Girdi
Bingöl Üniversitesi'nde Yurt-Kur bahçesinde öğrenci ile polis birbirine girdi.

Bingöl Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin kaldığı Yurt-Kur bahçesinde öğrenci ile polis birbirine girdi. Polisin havaya ateş açtığı olaylarda bir polis ve bir özel güvenlik görevlisi yaralanırken 1 kişi gözaltına alındı.

ÖĞRENCİLERLE POLİS BİRBİRLERİNE GİRDİLER
Düzağaç bölgesinde bulunan Yurt-Kur'da kalan bir öğrenci yurt içinde taşkınlık çıkardı. Bunun üzerine yurt müdürü tarafından polise haber verildi. Bu kez olay yerine gelen polis ekipleri ile öğrenciler arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesiyle öğrencilerle polisler birbirlerine girdiler. Olaylara müdahil olan Yurt-Kur güvenlik görevlisi Mehmet Günay ve polis memuru Galip Öztaş aldığı darbeler sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilirken, olayların büyümesi üzerine çok sayıda polis ekibi olay mahalline sevk edildi.

OLAYLA İLGİLİ ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA
Polisin havaya ateş ettiği olaylarda yurt bahçesine toplanan öğrencileri daha sonra olay yerine gelen İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal ikna etmeye çalıştı. Beraberindeki şube müdürleri ile birlikte yurdun bahçesinde öğrencileri dinleyen Akbal, kendi çocuğunun da üniversite öğrencisi olduğunu ifade ederek olayla ilgili adli ve idari soruşturma açacağını söyledi. Bunun üzerine karşılıklı olarak olay ile ilgili detaylı bilgi alan Akbal, öğrencileri yatıştırdıktan sonra olay yerinden ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com