Polisler alevilere saldırdı

Polisler alevilere saldırdı
Ankara Tuzluçayır semtinde yapılmak üzere planlanan cami – cem evi projesinin temel atma etkinliğini proteste etmek isteyen Alevilere polis müdahale etti.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Kemal Bülbül konuyla ilgili basın açıklaması metnini okudu ancak polis toplanmaya izin vermedi.

POLİS VATANDAŞI DARP ETTİ

Öte yandan 20 kadar polis, Tuzluçayır Meydanı'nda yakaladığı Bektaş Birdal adlı kişiyi feci şekilde darp ederek gözaltına almaya kalktı.

Bunu gören 10 yurttaş, eylemciyi polisin elinden almak istedi ancak polis Birdal'ı yaka paça şekilde akrep aracına götürdü. Akrep aracının çevresinde toplanan yurttaşlara ise biber gazıyla müdahale edildi.

CHP'Lİ VEKİL MÜDAHALE ETTİ

Öte yandan polisin döverek zırhlı araca bindirdiği bir vatandaş, CHP'li milletvekili Aylin Nazlıaka’nın müdahalesiyle çıkarılarak ambulansa bindirildi.

Gaz fişeği ile biri göğsünden diğeri başından yaralanan 2 kişi ambulansla hastaneye götürüldü.

Polisin ara sokaklara girdiği ve çatışmaların ara sokaklarda devam ettiği belirtilen Tuzluçayır'da, gözaltı sayısının 3'e çıktığı ifade ediliyor.

POLİS HELİKOPTERİ EYLEM ALANINDA

Gözaltına alınan kişilerin bir cafede oturanlar olduğu belirtiliyor. Eylem alanının üstünde bir polis helikopteri dolanıyor.

VATANDAŞA PLASTİK MERMİ, TAZYİKLİ SU VE GAZ BOMBASI YAĞDI

Çevik Kuvvet'in gözaltı yaptığı belirtilen eylemde, 2 kişi gözaltına alındı, 1 Halkevleri üyesi plastik mermi ile yaralandı.

14.00'da başlaması planlanan etkinlik öncesinde, dün gece TOMA ve akreplerin getirildiği alanda çatışmalar yaşanmıştı.

Sabah saatleri itibariyle de polis Tuzluçayır halkına plastik mermiler, gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale ediyor.uygulanmaya başlayacak. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com